Meža ugunsgrēks Olaines pagastā

Olaines novadā netālu Ķekavas novada robežas šodien izcēlies meža ugunsgrēks. Pirmā ziņa par ugunsnelaimi saņemta no Misas novērošanas torņa īsi pirms pulksten 11:00. Pašreiz ugunsgrēks, kura dzēšanā iesaistīta tehnika gan no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, gan Valsts meža dienesta, ir ierobežots, bet dzēšanas darbi turpinās.

Rīgas reģionālās virsmežniecības inženieris uguns apsardzības jautājumos Dzintars Rozens ReTV stāsta: “Ir izdeguši 3,6 ha gan jaunaudze, gan priežu sēklu plantācija, gan lielais mežs. Šī kultūra ir 100% beigta un būs jāatjauno viss no gala.”

Kā no notikuma vietas ziņoja ReTV žurnāliste Sandra Leitāne, ugunsgrēka izcelšanās iemesls pašreiz nav zināms, bet turpinoties siltam un sausam laikam meža ugunsdzēsējiem darba netrūkst.

Dzintars Rozens atzīst: “Katru dienu ir 2-3 ugunsgrēki, kas ir izcēlušies cilvēka neuzmanīgas apiešanās ar uguni dēļ. Kāds izsmēķis vai kāds neuzmanīgs ugunskurs atstāts, jo cilvēki brauc ne tikai uz ezeriem, bet arī uz mežiem atpūsties.”

Atgādinām, ka Valsts meža dienests šī gada 1. maiju noteica ir par meža ugunsnedrošā perioda sākumu visā Latvijas teritorijā. Lai samazinātu meža ugunsgrēka izcelšanās iespējas, meža ugunsnedrošajā periodā ir noteikti vairāki būtiski aizliegumi un ierobežojumi, par kuru neievērošanu var piemērot administratīvo, civiltiesisko un arī kriminālatbildību. Kopumā šogad reģistrēti un dzēsti 180 meža ugunsgrēki, tajos izdeguši 118,5 ha meža zemes.