Melnā ledus dēļ pilni grāvji avarējušu mašīnu

Sešos no rīta nekas nebija liecinājis par melno ledu, tomēr līdz ar saules parādīšanos autoceļi kļuva slideni. Kāda dāma ceļa posmā no Cēsīm uz Valmieru dažus kilometrus aiz apdzīvotās vietas Liepa ieslīdēja grāvī.

Gaitis Dūms, kas palīdzēja izvilkt auto no grāvja, stāsta, braucēja ir bailīga - braukusi pat vēl zemāk par atļauto ātrumu, taču automašīna tāpat sagriezusies un atmuguriski noslīdējusi lejā. Autovadītāja sveikā tikusi tikai ar izbīli - ar nolauztām plastmasām no transportlīdzekļa un netīru mašīnas aizmuguri.

Pēc kāda laika, protams, ieradies autoevakuators, kuram jāstrādā bija uz pilnu slodzi. Pēc tam nācās braukt uz vēl diviem izsaukumiem - Rūjienas un Gulbenes ceļa. Autoevakuatora operators pauž, ka cilvēki šobrīd nav gatavi. Sanešana pārsteidz negaidīti - sākotnēji brauc un ar saķeri viss ir kārtībā.

Krietni nopietnākas sekas bija jānovērš avārijai pie Dzelzceļa tilta pār Raunu, kur vienā līkumā cieta trīs transportlīdzekļi. Kamēr divus autoevakuators bija aizdzinis, BMW markas autovadītājam ar savu spēkratu šis bija pēdējais izbrauciens.

Valters brauca lēnāk par 80 km/h. Avārija notika īsi pirms astoņiem no rīta, negadījumā izšāvās gaisa spilveni, bet, kā atzīst Valters - galvenais, ka pašam viss kārtībā. Viņš stāsta, ka tad, kad ieraudzījis mašīnu grāvī, sācis pats bremzēt, kā rezultātā viņa mašīna esot “aizgājusi” pretējā joslā. Piebilst, ka ziemas riepas vēl nav uzlicis, taču šī ir kā mācība, ka to izdarīt vajag laicīgi.

Latvijas autoceļu uzturētāja pārstāvji Valmieras pusē sešos no rīta melno ledu vēl nebija piefiksējuši. Taču ap pulksten septiņiem jau tika ziņots par slideniem autoceļiem.

Valmieras ceļu rajona direktora vietnieks Druvis Ansons stāsta, ka parasti šādas situācijas rodas tieši saullēkta laikā. Viņš pauž, ka tad, kad tika saņemta pirmā informācija, ka vietām mežu posmos veidojas melnais ledus, tad tika laicīgi reaģēts.

Diemžēl šis rīts nācis ar traģiskām ziņām - Uz Valmiera – Rūjiena – Igaunija autoceļa  bojā gāja viens cilvēks, kura vadītais transportlīdzeklis ar trim pasažieriem noslīdējis no autoceļa un apgāzies grāvī.

Kristīne Boževniece, VP Vidzemes reģiona satiksmes uzraudzības rotas inspektore, stāsta, ka pēc pirmatnējām liecībām, ko viņi ir noskaidrojuši, cilvēki ir braukuši uz darbu - vienā brīdī automašīna kļuvusi nevaldāma.

Jāsaka, ziemas sezonā jābūt īpaši uzmanīgiem no rītiem, kad spīd saule un termometra stabiņš rāda 0 grādu - šie apstākļi veicina melnā ledus rašanos. Pēc nedēļas visiem transportlīdzekļiem jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām.