Mediķus un pacientus priecē Jūras spēku orķestra koncerts

Lai uzmundrinātu mediķus un pacientus, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Jūras spēku orķestris šorīt rīkoja brīvdabas koncertu pie Liepājas reģionālās slimnīcas. Neskatoties uz saspringto darba ritmu, daudzi tās darbinieki atvēlēja dažas minūtes, lai paklausītos dzīvespriecīgās melodijas, atzīstot, ka, pateicoties karavīriem, gūta enerģija visai dienai.

Koncerts pie Liepājas reģionālās slimnīcas (LRS) notika spēcīgā lietū un vējā, bet, kā atzina Jūras spēku orķestra vadība, mūziķi šādos Liepājai visai raksturīgos laika apstākļos spēlējuši jau ne reizi vien. Brīvā dabā orķestris muzicē regulāri, un samērā nesen iepriecināti kāda pansionāta iemītnieki, bet šodien pašu mūziķu sastādīta programma tika spēlēta slimnīcā esošajiem pacientiem un medicīnas darbiniekiem.

NBS Jūras spēku orķestra priekšnieks Uldis Locenieks saka: “Lai cilvēkiem mazinātu drūmuma sajūtu, lai būtu patīkamas emocijas, mēs varam sniegt nelielu koncertiņu tiem, kuri diendienā visvairāk sastopas ar šīs pandēmijas sekām.”

Liepājas reģionālajā slimnīcā šobrīd ārstējas 24 Covid-19 slimnieki, no kuriem 2 atrodas reanimācijā, tāpat ir pacienti ar citām diagnozēm, un mediķi atzīst, ka darba netrūkst. Tomēr dažas minūtes koncerta baudīšanai mēģinājis izbrīvēt katrs, kurš vien varējis.

LRS galvenā māsa Solvita Urbanoviča pauž: “Tā bija enerģijas bumba, ja tā var teikt, jo, patiesību sakot, mums ir vajadzīgi tie atbalsta brīži, šīs labās, pozitīvās enerģijas. Parasti jau mediķi rūpējas par citiem, bet izrādās, apkārt ir brīnišķīgi cilvēki, kuri domā par mums, un ar šo enerģiju mums būs atkal ilgam laikam ko dzīvot, strādāt, ārstēt citus.”

Jūras spēku orķestra vadība stāsta, ka šādu pašu akciju - brīvdabas koncertu - viņu kolēģi jeb Zemessardzes orķestra mūziķi īstenojuši arī pie Vidzemes slimnīcas Valmierā.


Foto: NBS Jūras spēku orķestris, Facebook