Medicīnā izsludina ārkārtas situāciju

Strauji pieaugot ar Covid-19 saslimušo un stacionēto cilvēku skaitam, medicīnas nozare ir pārslogota. Tā kā ārstniecības iestāžu resursi saslimušo un cietušo skaitam ir nepietiekami, šodien izsludināta ārkārtējā situācija medicīnā. Tas ļaus mediķiem, ārstiem un ārstniecības iestādēm rīkoties daudz brīvāk ar pieejamajiem resursiem.  “Gan Covid-19 aprūpē iesaistot medicīnas personālu, kas ikdienā nestrādā ar infekciju slimību pacientiem. Citādāk plānot darba un atvaļinājuma grafiku. Tāpat arī visā veselības aprūpes sistēmā virzīties uz neatliekamās un akūtās palīdzības sniegšanu,” saka Daniels Pavļuts, veselības ministrs.

Ar cilvēkiem, kuri iecerējuši saņemt plānveida pakalpojumus, ārstniecības iestādes par atcelšanu sazināsies individuāli. Jāpiebilst – pacients savu rindu nezaudēs.   

Liene Cipule, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore, pauž: “NMPD par 25% pieaudzis ienākošo zvanu skaits, par 10% pieaudzis izpildīto izsaukumu skaits. Šis viss veicināja brigāžu pieejamības problēmas. Tostarp pašam dienestam ir problēmas komplektēt pilnu brigāžu komplektu katru dienu, jo liela daļa darbinieku atrodas uz darba nespējas lapas, ir prombūtnē. Vienlaikus ar šo situāciju pie slimnīcām sāka veidoties gaidīšanas rinda, jo slimnīcas pašlaik pieredz vēsturiski lielāko noslodzi, kas traucē veiksmīgu hospitalizācijas procesu.”

Ārkārtējā situācija neskaršot tādus pakalpojumus, kā, piemēram, terapijas nepārtrauktība, onkoloģisku saslimšanas un orgānu aizstājēju terapijas, hematoloģijas un vēl citi.


Foto: Freepik