Mazās slimnīcas palīdz darbā ar Covid-19 pacientiem

Mediķi mazajās slimnīcās darbu ar Covid-19 inficētajiem pacientēm vērtē kā palīdzības roku reģionālajām medicīnas iestādēm cīņā ar nezināmo. Ludzā kādreizējā Infekciju nodaļa pielāgota pērnā gada nogalē, izveidojot karantīnas zonu ar trīsdesmit gultasvietām.

SIA “Ludzas medicīnas centrs” Terapijas nodaļas vadītāja Gunta Kozlova pauž: “Ir atsevišķa ieeja ar atsevišķu pacelšanos uz 4. stāvu, lifts, pa kuru neviens cits pacients vai personāls nepārvietojas. Pilnā ekipējumā, darba apstākļi nav no tiem vieglākajiem.”

Arī slimnīcas teritorijā izveidotas vairākas ieejas, kā arī notiek pacientu plūsmas pārdale. Atjaunotā Terapijas nodaļa jau vairāk nekā divu mēnešu garumā ir atbalsts tuvāk esošajai Rēzeknes slimnīcai.

Gunta Kozlova: “Mums kā 1. līmeņa slimnīcai intensīvās palātas, anesteziologu un reanimatologu nav, tāpēc šeit mums atrodas tā relatīvi drusku vieglāki pacienti. Strādājam! Pa dienu divas, pa nakti, tātad, paliek viena medicīnas māsa. Darba ir daudz!”

“Nodaļa praktiski visu laiku ir 100% piepildīta - 26, 27, 30 pacienti ir faktiski visu laiku. Pieredze, protams, ir milzīga. No iekārtām skābekļa apgāde, mums faktiski bija šis tas, daži reduktori bija jāpamaina, lai palielinātu plūsmu,” atzīst SIA “Ludzas medicīnas centrs” valdes loceklis Juris Atstupens.

Kopš decembra vairāk nekā 140 pacientus ar Covid-19 ir uzņēmusi arī slimnīca Balvos. Bijušajā Infekciju nodaļā veikts remonts un lemts par ēkas tālāko izmantošanu tieši tad, kad pandēmija pieņēmās spēkā. Pacientu skaitam augot, daļa pacientu ir arī Bērnu nodaļā, savukārt bērni aprūpēti vēl citās telpās.

SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” pārstāve saka: “Mums būs savs personāls, savi ārsti, kas būs izgājuši šīm ugunskristībām cauri, mācēs, pratīs augstvērtīgi ārstēt pacientus. Mums ir uz doto brīdi ir bijuši no Gulbenes, no Balviem, no Alūksnes, no Tilžas, no Viļakas, šis reģions, jā, pacienti. Tas ir arī ļoti svarīgs moments, ka netiek vests ne uz Rīgu vai uz Valmieru, vai Rēzekni.”

Sarmīte Pužule, SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” Terapijas nodaļas vadītāja, atzīst: “Visi cilvēki ir samērā noguruši no visa tā, ārstam ir jābūt labam vidutājam, lai būtu kontakts ar šo pacientu. Nepieciešamības gadījumā ar tādām slimībām, kas ir klāt viņiem un nepieciešama kāda konsultācija, mēs sazināmies. Pamatā zvanām uz Stradiņu slimnīcu, tur gan ir kardiologi, gan reanimatologi.”

Šobrīd abās slimnīcās medikamentu un ekipējuma pietiekot, taču trūkst skaidrības par finansējuma sadali un citiem jautājumiem.

“Solījumi ir, bet šobrīd tikai oktobris, novembris samaksāts. Tās ir piemaksas darbiniekiem, tie ir individuālie aizsardzības līdzekļi. Solīts ir, ka samaksās, cerams tas tā arī būs. Arī gribētos lielāku skaidrību par vakcināciju. Tā reģistrēšanās caur manavakcina.lv, telefonu, ģimenes ārstu, tā kā mēs, ir vairāk ienesusi haosu, nekā skaidrības,” saka Juris Atstupens, SIA “Ludzas medicīnas centrs” valdes loceklis.

Ludzā aprēķināts, ja vakcīnas būs plašāk pieejamas, tad vienā dienā poti varēs saņemt aptuveni 150 personas. Tāpat arī plānots iegādāt mobilo rentgena iekārtu, jau tagad gaiteņos izvietoti bezkontakta termometri.


Foto: pixabay.com