Māls un porcelāns kā Sintijas Bērziņas ikdiena

Mīlestība pret mālu; process, kad no māla pikas vai šķidras masas tiek radīts darbs – Sintijas Bērziņas ikdiena. Vidusskolas laikā jauniete gan nebija plānojusi saistīt savu nākotni ar keramiku, kā arī ģimenē neviens nav bijis keramiķis, no kā mīlestība pret mālu būtu pārmantota.

Sintija Bērziņa stāsta, ka visu dzīvi bija sportojusi. Viņai esot bijusi ne tikai Sporta akadēmija vai fizioterapija, bet arī māksla, taču nav manījusi, kurā brīdī izvēlējās konkrētu virzienu. Sintija Bērziņa atzīst, ka ar pirmo reizi Mākslas akadēmijā neesot tikusi, taču tad gāja uz sagatavošanās kursiem un nepadevās līdz tika iekšā.

Pēc sešiem studiju gadiem Latvijas Mākslas akadēmijā Sintija nolēma atgriezties Preiļos, lai tur radītu dažādus traukus, bižutēriju un dekorus ne vien no māla, bet arī Latgalē mazāk populārā porcelāna. Šogad sākts darbs arī pie savas radošās darbnīcas iekārtošanas ar nosaukumu “Piece of Touch”, kas tulkojumā no angļu valodas nozīmē ‘gabaliņš no pieskāriena’.

Sintija stāsta, ka tagad viņas ikdiena ir keramika un porcelāns. “Tā ir mana ikdiena, mana darbošanās, gan mans hobijs, prieks; citreiz, protams, arī ir grūtākas dienas - kā visos darbiņos.”

Runājot par iedvesmu, Sintija atklāj, ka radīšanas process ir neprognozējams. “Var darīt to pašu vairākas reizes, bet tas rezultāts sanāk citādāks,” viņa pauž un turpina “viss piedzīvojums keramikas pasaulē ir tāds visu laiku izzinošs un neparedzams.” Tiek pieminēts, ka keramika māca ļoti daudz pacietības – reizēm (pēc daudz ieguldīta laika) darbiņš saplīst.

Lai gan māls un porcelāns ir lietas bez kā Sintija nevar iedomāties savu ikdienu, viņa cer, ka nākotnē izdosies saplānot savu laiku tā, lai tā pietiek ne vien keramikas pasaulei, bet arī citiem atliktajiem hobijiem, tostarp - sportam.