Mācībās novērš naftas noplūdi un ugunsgrēku

Četras reizes gadā uzņēmums “Latvijas Dzelzceļš” organizē civilās aizsardzības mācības ar valsts operatīvo dienestu iesaistīšanos. Šodien viens no mācību posmiem notika Rēzeknē, kur ritošā sastāva ceha teritorijā imitēta produktu noplūde un ugunsgrēka izcelšanās. Tieši šāds scenārijs izvēlēts, jo būtiskas bīstamu vielu noplūdes līdz šim nav notikušas, taču dienestiem ir jābūt gataviem ātri reaģēt un rīkoties jebkuros apstākļos.

Aivars Straume, LDz Civilās aizsardzības un ugunsdrošības daļas vadītājs: “Tur bija cietis cilvēks, viņu nevarēja atrast, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests izglāba šo cilvēku. Es ceru, ka mums šo katastrofu nebūs, bet gatavībai jābūt, klimats mainās, mēs jau nezinām, kas mums būs.”

Visvaldis Noviks, VVD Rēzeknes reģionālās vides pārvaldes piesārņojuma kontroles sektora vadītājs: “Konkrētajā gadījumā tika izspēlēta dīzeļdegvielas noplūde no dzelzceļa cisternas, kas būtībā nerada

lielus riskus sabiedrības veselībai un drošībai, bet mēdz nodarīt diezgan būtisku kaitējumu videi.”

Mācībās apgūto līdz šim reālās situācijās nav bijis jāpielieto, tomēr avārijas notiek, piemēram, pēdējais vērienīgākais gadījums ar noplūdi bijis Jelgavā, kā arī nereti vagoni no sliedēm noiet.

Mācību laikā organizēti arī iepriekš neparedzēti pārbaudījumi, to vidū, cisternā izveidoti vairāki caurumi, lai pārbaudītu iesaistīto dienestu gatavību koordinēti veikt katastrofu seku likvidēšanu. Savukārt Civilās aizsardzības komisija devās uz atsevišķu vagonu, kur viņiem bija dots teorētisks uzdevums – evakuēt 500 cilvēkus, no kuriem 15 nepieciešama steidzama medicīniskā palīdzība. Tas

darīts ar mērķi saliedēt, jo viens no faktoriem, ko ikreiz nepieciešams uzlabot – jaunu darbinieku informētība un iekļaušana komandā.