Lūstošo koku dēļ Rīgas Zoodārzs slēgts arī pirmdien

Lūstošo koku dēļ Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs pirmdien ir slēgts apmeklētājiem, aģentūru LETA informēja zoodārza pārstāvji.

Zoodārzā skaidro, ka snieglieces un snieglauzes rezultātā zoodārzā var lūzt koki, tādēļ drošības apsvērumu dēļ dārzs ir slēgts.

Rīgas Zoodārza Sabiedrisko attiecību speciāliste Elīza Lindāne aģentūrai LETA stāstīja, ka arī šodien turpināsies koku apsekošana un aizlauzto, bojāto zaru un koku zāģēšana.

Šis gads ir bijis ievērojams ar stiprajām rudens vētrām, kam sekoja ilgstoša, intensīva snigšana, veidojot biezu sniega kārtu uz koku zariem. Šie faktori, iespējams, ir cēlonis tam, ka vairākām senajām Mežaparka priedēm ir nolauzti vai aizlauzti zari un stumbri, pauda Lindāne.

Lai arī zoodārza viesiem tiešus draudus konstatētie koku bojājumi neradīja, svētdien tika nolemts slēgt zoodārza teritoriju apmeklētājiem. Turpinot sakopšanas darbus, Rīga Zoodārzs arī pirmdien būs slēgts.

Rīga ZOO darbinieki turpinās veikt savus ikdienas pienākums, tai skaitā gatavošanos Ziemas naktīm, kas norisināsies no 22.decembra līdz 7.janvārim un kuru laikā zoodārzs apmeklētājiem būs atvērts līdz pat plkst.21.

Koku apsekošana Rīgas ZOO teritorijā notiek regulāri. Darbus veic SIA "Labie koki" arboristi.


Foto: Ieva Leiniša/LETA