Līvānu novadā iedzīvotāji sarīkoja siena talku

Līvānu novada Turkos pie saietu nama rit siena talka, kurā piedalās folkloras kopa “Turki” un vietējie iedzīvotāji. Ideja rīkot siena talku radās vēl pavasarī, jo likās, ka siena zārdi būtu lielisks papildinājums ainavai, kas ir apkārt saietu namam. Folkloras kopai tā ir iespēja rīkot ārpustelpu mēģinājumu, pabūt kopā un padziedāt, savukārt jaunākai paaudzei pavērot siena zārdu veidošanas procesu un arī piedalīties tajā.

Līvānu novada kultūras centra direktore Aija Smirnova saka: “Es gribēju bērniem parādīt un vispār ļaudīm parādīt, ka ir aktuāla tā saskarsmes lieta. Es sadarbojos, satiekos, strādāju, piekūstu, padziedu, priecājos, smejos - tas viss ietver sevī šo gammu. Tas likās, ka šis īstais brīdis, kad tā saskarsme arī ir nepieciešama.”

“Man, piemēram, kā lauku cilvēkam, tā man ir tāda vajadzība vasarā, kad tu izej, un tā ir zāles smarža, tad tu jūties dzīvs, kaut kāds spēks ar mani. Es domāju, ar daudziem tā ir, ne tikai ar mani,” stāsta folkloras kopas “Turki” vadītāja Terēzija Rubene.

Siena kaltēšana, zārdi, nopļautas zāles saldenā smarža talkas dalībniekus gremdē nostalģiskajās atmiņās par bērnību. Terēzija atceras, ka siena kraušana ne bija tas vieglākais darbs, bieži vien bija jāpārkāpj pāri savam slinkumam un jāturpina strādāt, taču gandarījums pēc padarītā bija ne ar ko nesalīdzināms. “Un kad tu skaties, ka ir pļavas visas gabanās vai kaudzēs, tā ir tāda tik liela kārtība. Tu kaut kā aizmirsies, ka tur ir, it īpaši kad šķūnī kraušana, ka tur ir putekļi, siens tev ir visur, tev nav dzīvas vietas bez siena smalkumiem.”

Izveidotie siena zārdi ne tikai piepildīs Turku saieta nama apkārtni ar vītušās zāles un vasaras smaržu, bet arī kļūs par distancētām piknika vietām, kuras iedzīvotāji varēs izmantot, svinot Saulgriežu svētkus.


Foto: redzet.eu