Limbažu novadā noķer malumednieku; atrod munīciju un paštaisītu šaujamieroci

Policija un Valsts meža dienests Limbažu novadā noķērusi malumednieku, kurš ne tikai nelegāli medījis, bet, kā vēlāk kratīšanā izrādījies, ir ar krietnu munīcijas un paštaisītu ieroču krājumiem. Lai pārkāpēju notvertu, konkrēto vietu uzmanīja astoņas dienas.

Mednieki jau pirms krietna laika bija pamanījuši, ka Pāles pagasta mežā noris kas aizdomīgs - viņi atraduši barotavu, kas nav saskaņota, tāpat bija arī citas zīmes par nelegālu darbošanos. “Jā, bija noteiktas pēdas un pazīmes, kuras mēs pamanījām, kuras mums šķita aizdomīgas. Par savām aizdomām informējām Valsts meža dienestu. Dabā to ir grūti pateikt, ja ir netiešas pazīmes. Bieži dodoties mežā, medībās, tu redzi, ka ir novirze no normas. Parasti nelielās, netiešās pazīmes saliekot kopā vienā bildē, rodas pamataizdomas par to, ka kāds darbojas nelikumīgā veidā konkrētā teritorijā,” saka Artūrs Surmovičs, mednieku un makšķernieku kluba “Tūjas” vadītājs.

Mednieku kolektīvs vērsās Valsts meža dienestā, tad tika izstrādāts plāns, kā personu aizturēt. Dienests kopā ar policiju mežu uzraudzīja astoņas naktis. Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis: “Veiksmīgi aizturējām, ka pat persona pirmajā brīdī nesaprata, kas notiek, jo viņš bija pilnīgi pārliecināts, ka viņš ir pilnīgi viens pats tajā teritorijā, neviens viņu nenovēro un nav plānota viņa aizturēšana.”

Pirms vairākiem gadiem bijusi līdzīga situācija tajā pašā mežā, bet malumednieka notveršana toreiz bija nesekmīga. Vai tas ir tas pats, kurš notverts tagad, apstiprināt neviens nevar. Šajās dienās aizturētā pārkāpēja mērķis bija meža cūkas. Interesantākais atklājās kratīšanā personas dzīves vietā. “Personas dzīves vietā veicot kratīšanu, tika izņemts nereģistrēts šaujamierocim līdzīgi priekšmeti un munīcija,” norāda Andris Šteimaks, Valsts policijas Valmieras iecirkņa priekšnieks.

“Šīs personas ierocis ir ļoti interesants tāpēc, ka ir sava veida paštaisīts. Izmantojot rūpnieciskās ieroča sastāvdaļas, aprīkots ar nakts redzamības digitālo tēmēkli. Tumsā viņš labi pārredz objektus. Viņš uz piebarošanas vietu nāca, kur mūsu cilvēki zināja, ka viņš pārvietojas. Šis maršruts bija zināms, attiecīgi visu teritoriju pārskatīja, līdz ar to ir jāslēpjas, lai nepamanītu. Arī šādi ieroči un tā visas darbība - nevar neko prognozēt, kā cilvēks rīkosies šādā stresa situācijā, jo ierocis ir bīstams ne tikai citiem, bet viņam pašam,” saka Valters Lūsis.

Aizturētais vīrietis jau bija nonācis policijas redzeslokā. Policija ReTV sīkāk nekomentēja, bet ar malumedniecību tas neesot saistīts. Sods par šādu pārkāpumu ir brīvības atņemšanas līdz trim gadiem, probācijas uzraudzība, sabiedriskais darbs vai naudas sods. Pēc Valsts meža dienesta datiem, pagājušajā gadā tika konstatēti 144 medību pārkāpumi, no kuriem 55 atzīti par nelikumīgām medībām. Savukārt gadu iepriekš tika konstatētas 59 nelikumīgas medības.


Foto: Valsts policija