Lietuvā bērnu nometnē noslīkst 12 gadus veca meitene no Latvijas

Latvijas sporta kluba organizētās slēpošanas nometnes laikā Druskininkos noslīkusi 12 gadus jauna meitene, kuras dzīvību Lietuvas mediķi vairs nebija spējīgi glābt. Traģēdiju izmeklē Lietuvas policija, sadarbojoties ar Latvijas pusi.

Sporta kluba “Pantera” audzēkņi augusta sākumā bija devušies nometnē uz Druskininkos bāzēto iekštelpu slēpošanas trasi. Nometnes noslēgumā 5. augustā turpat Druskininkos, Vijuneles parka dīķī notika nelaime - peldoties sāka slīkt viena no nometnes dalībniecēm. “Piektajā augustā aptuveni deviņos vakarā policija saņēma informāciju, ka Druskininkos - Viljenes parka peldvietā - slīkst 12 gadus veca meitene. Kad policija ieradās notikuma vietā, tad meitene bija noguldīta uz zemes un policijas darbinieki viņai centās palīdzēt,” saka Kristīna Janulevičiene, Alītas (Lietuva) novada policijas pārstāve. “Negadījums notika Vijuneles dīķī Druskaninkos, kur viss ir aprīkots saskaņā ar oficiālajām prasībām, peldvieta ir ierobežota ar bojām. Šī ir pirmā reize, kad kāda persona ir noslīkusi Vijuneles dīķa pludmalē,” pauž Antanas Urbonas, Druskininku pašvaldības pārstāvis.

Līdzko meitene nonāca mediķu rokās, viņu transportēja uz Druskininku slimnīcu, pēcāk kritiskā stāvoklī bērns tika nogādāts Santara klīnikā, Viļņā. Policijai par meitenes nāvi tika paziņots nākamajā dienā. Nometnes organizatori sporta kluba “Pantera” pārstāvji plašus komentārus ReTV Ziņām atteicās sniegt. “Nebūs nekādu komentāru, vecāki aizliedza. Vecāki pretenzijas neceļ, vecāki neko neierosina, vienkārši traģisks nelaimes gadījums.”

Tikmēr Lietuvas policija turpina izmeklēšanu, lai skaidrotu visus apstākļus. “Lai pateiktu negadījuma iemeslus, mēs vēl nevaram pateikt, jo pašlaik notiek pirmslietas izmeklēšana. Iemeslu varēs sniegt pēc izmeklēšanas beigām,” uzsver Kristīna Janulevičiene.

Tajā pašā Vijuneles parka dīķī, kur notika nelaime ar Latvijas bērnu, šovasar noslīka vēl viens cilvēks. Tas bija 56 gadus vecs Lietuvā dzimis vīrietis, kurš bija izpeldējis no pludmales zonas. Atsaucoties uz kārtības sargu sniegto informāciju, vīrietis piedzīvoja sirdstrieku.

Lietuvas policija un Lietuvas pašvaldība izsaka līdzjūtību Latvijai un ģimenei, piedzīvojot šādu traģēdiju, turpinot izmeklējot visus apstākļus.


Foto: Freepik