Lielveikali ar 1500 metru lielu kvadratūru var apmeklēt tikai vakcinētie un izslimojušie

No šodienas Latvijā tiek atcelti vairāki stingrie ierobežojumi, bet ir izmaiņas noteikumos, tai skaitā, kas attiecas uz lielveikaliem, proti, visi lielveikali, kuriem ir vairāk par 1500 kvadrātmetriem, drīkst strādāt tikai zaļajā režīmā.

No šodienas lielveikalus drīkst apmeklēt tikai tās personas, kuras ir vakcinējušās vai ir derīgs pārslimošanas sertifikāts. Ejot iekšā veikalā, jāuzrāda QR kods un pašapliecinošs dokuments.

Sastaptie Valmieras iedzīvotāji atzīst, ka nemaz nebija dzirdējuši par jaunajiem noteikumiem, ir skeptiski noskaņoti par to, vai tie mainīs cilvēku vēlmi vakcinēties. “Man liekas, ka cilvēkiem pašiem ir jāaizsargājas, vai tie noteikumi daudz ko izmaina, ja cilvēki ir neatbildīgi un iet tur, kur vajag un kur nevajag,” saka Rūta.

 “Es domāju, ka šobrīd jau ir tāda situācija, ka tie, kas grib, to jau ir izdarījuši. Tie, kas negrib, meklē iespējas, lai to nedarītu,” pauž Maira.

“Lai nestaigā tie cilvēki, kas nav nodrošinājušies pret šo slimību. Lai iet vakcinēties, varēs apmeklēt visus veikalus,” saka Dzidra.

 “Jā, ja netiks veikalā iekšā un netiks konkrētos, tur, kur viņš vēlas, es domāju, ka var jau būt. Manu dzīvi tas pilnībā nekādi neietekmēs, līdz ar to - spriest par to, kuru dzīvi ietekmēs, nav manā kompetencē,” uzskata Liene.

Nevakcinēto cilvēku plūsma virzīsies uz mazajiem veikaliem, kuri strādās tā dēvētajā “sarkanajā režīmā”. Nevakcinētajām personām jāapzinās, ka viņiem būs pieejami tikai:

  • pārtikas veikali (platība zem 1500 kv/m);
  • optikas veikali;
  • aptiekas;
  • veterinārās klīnikas;
  • zoo preču veikali;
  • higiēnas un saimniecības preču veikali (platība zem 1500 kv/m);
  • preses tirdzniecības vietas;
  • degvielas uzpildes stacijas;
  • autoostas un dzelzceļa stacijās esošās biļešu tirdzniecības kases;
  • tirgus (ārtelpās).

Tomēr Latvijas Tirgotāju savienības valdes priekšsēdētājs Raimonds Okmanis ReTV Ziņām saka - nav pamata domāt, ka līdz ar šiem noteikumiem mazajiem veikaliem būs pamatīgs biznesa uzplaukums. “Cik tirgus līderiem ir zem 1500 kvadrātmetriem? Viņi ir ļoti daudz. Plus vēl ienācis jauns veikalu tīkls iekšā, visiem ir zem 1500. Jā varbūt kaut kāds nāks klāt eiro, bet tas nebūs tā, ka tas būs kaut kas katastrofāli liels, jo, kā es saku, cilvēki sadalīsies tāpat.”

Šāda kārtība būs līdz ārkārtas situācijas beigām - 11.janvārim. Tiesa, garantēt to, ka nebūs vēl nākamās mājsēdes, garantēt nevar neviens. Pagaidām veselības ministrs gan paziņojis, ka šobrīd atjaunot stingro režīmu neesot pamata, šāda plāna neesot. Foto: Freepik