Lielvārdiešu laika liecības apkopotas grāmatās

Maijā ceļu pie lasītājiem uzsāka grāmata “Lielvārde gadsimtu mijā”, kas ir unikāla lielvārdiešu laika liecība par pēdējiem 30 gadiem pilsētā. Grāmatā apkopotas desmitiem lielvārdiešu atmiņu un 300 fotogrāfijas par ikdienas dzīvi no pārmaiņu deviņdesmitajiem gadiem līdz mūsdienām. Kā stāsta grāmatas redaktore Rūta Koluža - visgrūtāk ir rakstīt par cilvēkiem, kuri ir tev līdzās. Jo informāciju grāmatai vietējie sniedza gan sūtot e-pastus, sazvanoties, kā arī informāciju meklējot avīzēs.

Grāmatas sastādītāja un redaktore Rūta Koluža: “Bibliotēka atveda man veselus kalnus ar “Lielvārdes ziņu” izdevumiem. Pēc tam saņēmu iesūtītos rakstus, apstrādāju, papildināju ar avīzes izlasīto un radās apraksti.”

Vita Volonte, projekta vadītāja, saka: “Pamatā ir apkopota vērtīga informācija par saimniecisko un ikdienas sadzīvi, par cilvēkiem, kas šeit dzīvo, par izcilām personībām un viņu devumu. Goda Lielvārdiešiem par zīmīgiem notikumiem pēdējo 30 gadu laikā izglītībā, kultūrā un sociālajā jomā.

Grāmatas tapšanas procesā intervijas ar Goda Lielvārdiešiem veidoja vietējās vidusskolas audzēkņi, savukārt lielvārdietes Marutas uzdevums bija uzrunāt iedzīvotājus dalīties ar informāciju. 

“Telefoniski, e-pastos, īsziņās, tiekoties klātienē - tika uzrunāti ap simts sadarbības partneri, ļoti priecēja atsaucība un pozitīva attieksme. Jāteic gan, ka dažkārt solīto informāciju saņēmu pēc vairākkārtējiem atgādinājumiem,” stāsta Maruta Jēkabsone, informatīvā materiāla vācēja.

Šogad Lielvārdes pilsēta svinēs 820. jubileju, un grāmata ir ne tikai kā dāvana svētku reizē, bet ir turpinājums jau pirms tam izdotajai grāmatai “Lielvārde laika lokos”, kur apskatīts laika posms līdz Atmodai. Savukārt līdz ar pašvaldību vēlēšanām, Lielvārdē sāksies jauns vēsturisks posms, jo pēc teritoriālas reformas tā tiks pievienota Ogres novadam.