Lieldienās 169 izsaukumi par kūlas dedzināšanu, 82 šoferi pieķerti braucot reibumā

Aizvadītās svētku brīvdienas valsts operatīvajiem dienestiem bijušas saspringtas. Kā informē Valsts policija, kopumā četrās dienās fiksēti 82 gadījumi, kad auto vadītājs pie stūres sēdies alkohola vai narkotisko vielu ietekmē. Salīdzinot ar pagājušo gadu, situācija nav uzlabojusies, vien iezīmējas fakts, ka pērn vairāk nekā puse bija alkohola reibumā virs pusotras promiles, šogad šis skaitlis ir samazinājies. 

Savukārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aizvadītajās brīvdienās kopumā saņēmis 372 izsaukumus. Ugunsgrēkos izglābti divi cilvēki. Visplašākie glābēju resursi iesaistīti ugunsgrēka likvidēšanā Dienvidkurzemes novadā, kur piektdien dega divstāvu mūra ēka 300 kvadrātmetru platībā un bija izveidojies spēcīgs piedūmojums. Ugunsgrēka dzēšanas darbos piedalījās 22 ugunsdzēsēji glābēji un vēl pieci ugunsdzēsēji no Grobiņas pašvaldības ugunsdzēsēju formējuma. Pēc sešu stundu darba ugunsgrēku izdevās likvidēt. 

Būtiski, ka šogad saņemti jau 169 izsaukumi uz kūlas dedzināšanu, 106 no tiem tieši Lieldienu laikā.  VUGD pārstāve Sandra Vējiņa: “Ja vēl pirms Lieldienu brīvdienām varējām teikt, ka Vidzemē kūlas ugunsgrēki nav dzēsti, tad diemžēl svētku laikā arī vidzemnieki bija sarosījušies, 21 kūlas ugunsgrēks dzēsts arī Vidzemes pusē. Tas, uz ko mēs aicinām un ko atgādinām – kūlas dedzināšana ir aizliegta, tā ir sodāma rīcība. Tas, ko mēs sakām un stāstās katru gadu – kūlas ugunsgrēki nav kontrolējami. Maza dzirkstele, vējš aizpūš, dzirksteles aizlido krietni tālāk. Ugunsgrēks strauji, strauji izplatās. Tāpēc esam apdomīgi, sakārtojam savas teritorijas prātīgi, ievērojot visus noteikumus, tai skaitā ugunsdrošības noteikumus.”

Kā uzsver Sandra Vējiņa, līdzko pamanītas uguns liesmas, pirms sākt dzēst pašu spēkiem, nekavējoties jāizsauc glābēji, zvanot uz tālruni 112.  

Jāpiebilst, ka VUGD šobrīd aktīvi seko līdzi arī palu laikam, pastiprinātu uzmanību pievēršot Latgalei. Sākoties brīvdienām, palīdzība bijusi nepieciešama Augšdaugavas novada Lauceses pagastā, kur sadarbībā ar pašvaldību un zemessargiem ar smilšu maisiem stiprināts aizsargdambis, lai nepieļautu dārza māju applūšanu. Šobrīd gan Lauceses, gan Līksnas pagastos aizsargdambji ūdeni notur, savukārt glābēji nepārtraukti seko līdzi situācijai un ir gatavībā reaģēt. 



Foto: Edijs Pālens/LETA