Līdz šim depozīta sistēmā nodoti vairāk nekā 38 000 iepakojumu

Kopš 1. februāra, kad Latvijā sāka darboties depozīta iepakojuma sistēma, tajā nodoti jau vairāk nekā 38 tūkstoši iepakojumu.

Sistēmas operators norāda, ņemot vērā, ka šis vēl ir tikai sākums, tas nav ne daudz, ne maz, bet apjoms pakāpeniski palielinās. Vairāk nekā puse depozīta iepakojuma vienību nodotas Rīgā, ko varētu izskaidrot ar lielāku iedzīvotāju skaitu. Zemākais nodoto iepakojumu skaits fiksēts Latgalē un Zemgalē. Depozīta iepakojums vispirms parādās lielākās tirdzniecības ķēdēs.

SIA “Depozīta iepakojuma operators” valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis saka: “Redzam, ka atgriežas tieši tas iepakojums, kas pirmais nonācis sistēmā. Lietuvas un Igaunijas pieredze arī rāda, ka šis vidējais laiks, kas paiet no brīža, kad patērētājs nopērk depozīta iepakojumu un kamēr tas atgriežas sistēmā, svārstās vidēji no četrām līdz piecām nedēļām.” 

Depozīta iepakojuma reģistrā šobrīd ir reģistrēti gandrīz divi tūkstoši iepakojumu jeb dažāda veida produkti, no kuriem pirmajās trīs nedēļās tirgū laisti nepilni 300.  


Foto: ekrānšāviņš no depozitapunkts.lv video