Līdz nākamajam mācību gadam reorganizēs vai likvidēs 54 izglītības iestādes

Līdz nākamā mācību gada sākumam Latvijā reorganizēs vai likvidēs 54 pašvaldību dibinātas izglītības iestādes, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) apkopotā informācija.

Patlaban IZM apkopojusi informāciju par 69 lēmumiem par reorganizācijai vai likvidācijai pakļautām izglītības iestādēm. 55 no tām reorganizēs līdz septembrim, septiņas - līdz 2025.gada septembrim, vēl sešas - līdz 2026.gada septembrim.

Sesavas pamatskolu plānots likvidēt līdz 2027.gada augustam, to pievienojot citai izglītības iestādei. Savukārt Medņevas pirmsskolas izglītības iestāde "Pasaciņa" likvidēta jau aizvadītajā mācību gadā, to pievienojot Viļakas pirmsskolas izglītības iestādei "Namiņš".

Aizvadītais mācību gads bija pēdējais kopumā 34 izglītības iestādēm. Vairākas no tām gan faktiski darbu vēl turpinās, kļūstot par daļu no citām izglītības iestādēm.

Sešas izglītības iestādes tiks likvidētas Krāslavas novadā, savukārt galvaspilsētā - piecas izglītības iestādes. Pa trim izglītības iestādēm likvidēs Daugavpilī, Cēsu novadā, Balvu novadā un Kuldīgas novadā. Divas izglītības iestādes beigs darbu Saldus novadā un Aizkraukles novadā.

Liepājas Ezerkrasta sākumskolu pievienos Liepājas Raiņa vidusskolai. Savukārt Rēzeknes 4.vidusskolas pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības programmas tālmācībā un neklātienē nodrošinās Rēzeknes 2.vidusskola.

Aizvadītais mācību gads bija noslēdzošais arī Gulbīša pamatskolai Gulbenes novadā, Variņu pamatskolai Smiltenes novadā un Līvānu pamatskolai. Slēgs arī Baumaņa Kārļa Viļķenes pamatskolu Limbažu novadā, pirmsskolas izglītības programmu nododot Ozolaines bērnudārzam.

Talsu novadā tiks likvidēta Kolkas sākumskola, pirmsskolas izglītības posmu pievienojot Rojas bērnudārzam "Zelta zivtiņa". Pa vienai pirmsskolas izglītības iestādei likvidēs arī Dobeles novadā un Dienvidkurzemes novadā, tās pievienojot citai izglītības iestādei.

Apvienojot piecus bērnudārzus, Liepājā tiks izveidotas divas jaunas pirmsskolas izglītības iestādes. Savukārt, apvienojot Jūrmalas Jaundubultu pamatskolu un Jūrmalas Pumpuru vidusskolu, izveidos Jūrmalas valstspilsētas Pumpura vidusskolu.

Smiltenes novadā izveidos Ojāra Vācieša Gaujienas vispārizglītojošo un mākslu pamatskolu, kurā apvienos Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolu, Gaujienas pamatskolu un Gaujienas Mūzikas un mākslas skolu.

Nākamajā mācību gadā nomainīs izglītības pakāpi divām skolām Ogrē, trim skolām Tukuma novadā un trim izglītības iestādēm Talsu novadā, kā arī Turlavas pamatskolai Kuldīgas novadā un Rīgas 75.vidusskolai. 

Sešām skolām galvaspilsētā izglītības pakāpi mainīs nākamgad. Izglītības pakāpes izmaiņas tuvākajos gados piedzīvos arī Liepājas Dzintara vidusskola, Jaunpils vidusskola, Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskola, Olaines 2.vidusskola, Jaunjelgavas vidusskola un Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskola.

Līdztekus skolu slēgšanai un reorganizācijai šogad sāks darbu jauns bērnudārzs "Auseklītis" Rīgā.

Lēmumu par izglītības iestāžu dibināšanu, reorganizāciju vai slēgšanu pieņem pašvaldības kā izglītības iestāžu dibinātājs. Par savu lēmumu pašvaldības informē IZM, iesniedzot dokumentus un lūdzot ministrijai šo lēmumu saskaņot.

Izskatot jautājumus par pašvaldības lēmuma saskaņošanu, IZM izvērtē izglītības iestādes darba kvalitāti, turpmākās izglītības pieejamību, transporta nodrošinājumu, izglītības iestāžu tīkla attīstību novadā. Vērā tiek ņemts arī iesaistīto pušu - skolēnu, pedagogu, vecāku - viedoklis, apgalvo IZM.


Foto: ivars Soikāns/LETA