Leļļu mākslinieks P. Trups darina spēka zīmju koku

Liepājas ceļojošā leļļu teātra aktieris, režisors, lugu autors un leļļu meistars Pēteris Trups ar kaltu un āmuru zīmju stabā iekaļ kārtējo spēka zīmi. Lai gan 26 gadi veltīti teātrim un tikpat daudz iestudētu leļļu lugu, tomēr paralēli tam jau sen bijusi iecere veidot ko latvisku un paliekošu nākamajām paaudzēm. Pandēmijas laiks, kad nenotiek izrādes, ir kā radīts, lai īstenotu savas vēlmes.

Pēteris Trups pauž: “Divas paaudzes ir izaugušas ar mūsu izrādēm, un tas viss ir izgaisis, tas ir gaisīgs. Tu esi strādājis, bet nekas nepaliek. Šeit šis paliks.”

Zīmju stabs ir nodeva senčiem, - atzīst Pēteris Trups. Tas tiek veidots no 11 metru augsta simtgadīga ozola, kas noskatīts Priekules novada mežos. No daudzajām latvju zīmēm stumbrā tiek iekaltas divpadsmit pašas spēcīgākās - materiālajam, līdzsvara un garīgajam līmenim. Staba galā būs Dieva zīme un Māras trīsstūris, kas kopā veidos puzuru - pasaules kārtības modeli.

Darbs pie zīmju staba izveides aizsācies decembrī, pirms tam aptuveni gadu veikts izzinošais process, tapis pats projekts, pieaicinot arī seno baltu zīmju speciālistu Ingu Freibergu.

“Mūsu laikā pietrūkst mazliet senču zinības, senču gudrību pietrūkst,” uzskata aktieris, leļļu mākslinieks Pēteris Trups.

Zīmju stabs būs centrālais objekts latvju dzīvesziņas vietā Grobiņā, Alandes upes krastos, kas taps šajā pavasarī. Plānots arī akmens labirints, uguns rituāla un kopā būšanas vieta, radot vienotu enerģētiskās attīrīšanās, miera un līdzsvara kompleksu.


Foto: Egons Zīverts, liepajniekiem.lv