Latvijas U19 izlases kandidātu sarakstā talsinieku visvairāk

Latvijas izlases kandidāti var trenēties telpās, kamēr citu sporta veidu pārstāvji treniņus aizvada ārā, jo to nosaka valstī noteiktie ierobežojumi. Artis Raitums ir valstvienības treneru sastāvā, šobrīd sagatavo talsiniekus pasaules junioru čempionātam un atklāj, ka šiem florbolistiem patiešām ir paveicies, jo var trenēties pilnvērtīgi.

Florbola treneris Artis Raitums pauž: “Treneriem ir ļoti atbildīgs un grūts darbs, par ko man ir liels prieks, jo tā atlase paliek arvien grūtāka. Ja kādreiz 20 – 25 cilvēki bija zināmi, plus mīnus viens, jā, viens, nē, tad tagad kāds varbūt labāk iederas komandā kā kolektīvs ārpus laukuma, kas veido komandu, tam ir arī varbūt kaut kādas priekšrocības. Ir interesants process. Prieks par to, ka tajā trīsdesmitniekā, kas ir paplašinātais sastāvs, astoņiem no Talsiem ir. Par to ir superprieks.”

Nav gan teikts, ka visi astoņi paliks valstvienības pamatsastāvā, jo situācija ir ļoti mainīga. Nevar noliegt, ka vīruss var ietekmēt arī kandidātu sarakstu. Bet talsinieki trenējas ar pilnu atdevi un ir lepni par to, ka varētu pārstāvēt Latviju un Talsus pasaules čempionātā.

Florbolists Valters Kalnietis saka: “Talsu klubs spēj ražot pilnvērtīgus spēlētājus, kas spēj arī pasaules līmenī sacensties un parādīt labu florbolu. Vai sākot spēlēt florbolu izlase bija tas, uz ko Tu tiecies? Jā, savā ziņā un arī augstākās līgas ārzemēs, bet, jā, izlase bija viens no mērķiem, protams. Mēs esam labākie, tas viennozīmīgi, ka talsinieki ir labākie florbolā.”

“Manuprāt, Talsi ir ļoti labi sagatavoti, mēs daudz trenējamies, ieguldām ļoti daudz darba. Mēs trenējamies zālē, ir daudz vairāk fiziskais, fiziskie treniņi, mēs vairāk trenējamies ar nūjām un tas process paliek atbildīgāks. Ir grūti laiki, nevar zināt, kas būs, kas nebūs, bet mēs esam gatavi uz visu,” pauž florbolists Klāvs Araks.

Izlases kandidāti aizvadījuši divas treniņnometnes un šonedēļ piedalīsies trešajā, kas notiks Liepājā. Tas ir pēdējais atlases posms, kura laikā treneri novērtēs katra spēlētāja stiprās un vājās puses.

“Un tad jau jāskatās, kāds ir turpinājums, vai vispār tas čempionāts aprīlī, maijā notiks, vai viņu pārcels uz septembri. To tuvākajā laikā noskaidros. Uzvilkt Latvijas izlases kreklu ir vislielākā motivācija, kāda var būt. Tu par to nesaņem nekādu atlīdzību, bet tas gandarījums dažreiz ir pat lielāks nekā dažam labam profesionālim,” pauž florbola treneris Artis Raitums.


Foto: Raivo Sarelainens, floorball.lv