Latvijas Slimnīcu biedrība prasa Kariņam skaidrot NRC "Vaivari" valdes priekšsēdētājas atstādināšanu

Latvijas Slimnīcu biedrība (LSB) sagatavojusi atklātu vēstuli, kurā prasa Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) skaidrot Nacionālā rehabilitācijas centra (NRC) "Vaivari" valdes priekšsēdētājas Andas Nulles atstādināšanu.

Vēstulē biedrības pārstāvji norādījuši, ka NRC “Vaivari” ir viens no labākajiem rehabilitācijas centriem Baltijā un Eiropā, ar daudzām inovācijām un veiksmīgu sadarbību ar Latvijas reģioniem un to vadīja ļoti profesionāla un kompetenta valdes priekšsēdētaja.

Latvijā šodien nav daudz medicīnas iestāžu, kas varētu lepoties ar tādu, vai līdzīgu, atzinību skaitu, tai skaitā arī starptautisko atzinību, paudusi LSB, atgādinot, ka rehabilitāciju "Vaivaros" saņēmuši arī karavīri no Ukrainas, ko atzinīgi novērtējusi Ukrainas vēstniecība, izsakot pateicību.

Tā kā vēl esošais veselības ministrs Daniels Pauļuts (AP) esot norobežojies no Veselības ministrijas ierēdņu rīcības, atliekot vien griezties pie valdības vadītāja, norādījuši LSB.

Biedrības pārstāvji vēlas, lai Kariņš izvērtē ministrijas ierēdņu kompetenci. Tāpat LSB norādījuši, ka Kariņam jāsniedz sabiedrībai savu viedokli par radušos situāciju un Veselības ministrijas (VM) ierēdņu lēmuma pamatotību un, iespējams, atcelt to.

Jau ziņots, ka otrdien VM notikušajā NRC "Vaivari" dalībnieku ārkārtas sapulcē nolemts saistībā ar uzticības zaudēšanu atsaukt no amata centra valdes priekšsēdētāju Nulli.

VM norāda, ka, ņemot vērā dienesta pārbaudē konstatētos faktus NRC "Vaivari" pārvaldībā - lēmumu pieņemšanu interešu konflikta situācijā, kapitālsabiedrības resursu ieguldīšanu Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētos projektos, kuru rezultātā tika aprīkota Nulles ģimenes ārsta prakse, jaunā ambulatorā centra būvniecību, kurā bez konkursa ir iezīmētas telpas Nulles privātpraksei, kā arī radinieku nodarbināšanu atbildīgos amatos bez konkursa - ārkārtas dalībnieku sapulcē tika pieņemts lēmums, ka slimnīcas valdes priekšsēdētāja nevar turpināt darbu, pamatojoties uz uzticības zaudēšanu, jo valdes priekšsēdētājas rīcība neatbilst krietnai un rūpīgai saimniekošanai.

Nulle esot neizpratnē, kādēļ no jauna tiek "cilātas" lietas, kas tikušas atrisinātas pirms desmit gadiem. Viņa savu atsaukšanu no amata saista ar VM valsts sekretāres Indras Dreikas izvērstu mobingu.

Vienlaikus Nulle tiesāties neplānojot.


Foto: Evija Trifanova/LETA