“Latvijas Pasts” palielinās cenas

Ņemot vērā pieaugošo inflāciju un kraso energoresursu kāpumu, “Latvijas Pasts” ar nākamo gadu paaugstinās sūtījumu pakalpojuma maksu. Tas nozīmē, ka būs jāmaksā vairāk, lai nosūtītu vēstules, pastkartes un sīkpakas.

VAS “Latvijas Pasts” valdes loceklis Kristaps Krūmiņš saka: “Tipiskākā vēstule Latvijas iedzīvotājiem jeb parastā kartiņa, kuru sūta, piemēram, Ziemassvētkos - šodien šāda vēstules nosūtīšana maksā 1.20 eiro. Paredzams, ka no 1. janvāra tā maksās 1.60 eiro. Tātad - konkrētam pakalpojumam sanāk 33% sadārdzinājums. Tādi vieglāki sūtījumi kā parasta vēstule - paredzams, ka cenu izmaiņas būs ap 13-14% vidēji. Lielākiem sūtījumiem, kurus izvēlas saņemt pakomātos vai pasta nodaļās - procentu sadārdzinājums ir mazāks. Tāpēc, ka tur nav vajadzīgs aiznest mājās, līdz ar to nav jāveic šie ceļi. Šis sadārdzinājums ir tikai ap kādiem 7%.”

“Latvijas Pasta” vadītājs skaidro, ka lielāko pasta pakalpojumu sadārdzinājumu veido degvielas izmaksas, kā arī citu energoresursu cenu kāpumus, kā apkure un elektrība. Jaunajā tarifā iekļautas arī plānotās papildu izmaksas, kas radīsies darbinieku algām, jo ar nākamo gadu vidējā darba samaksa valstī palielināsies no pašreizējiem 500 eiro līdz, iespējams, 640 eiro.


Foto: Freepik