"Latvijas Pasta" klienti, pērkot Ukrainas atbalstam izdotās pastmarkas, ziedojuši vairāk nekā 11 000 eiro

Iegādājoties pastmarku bloku, ko Latvijas Pasts izdeva 2022.gada 10.martā, reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, Latvijas Pasta klienti jau vairāk nekā 11 000 eiro ziedojuši labdarības fonda Ziedot.lv Ukrainas atbalsta programmai. Pastmarku bloku veido trīs pastmarkas un paskaidrojošs kupons, attēlojot Ukrainas un Latvijas valsts karogus, Ukrainas Neatkarības pieminekli Kijivā un Latvijas Brīvības pieminekli Rīgā. Uz pastmarku bloka ir uzraksti ukraiņu un latviešu valodā Mēs ar jums! un Slava Ukrainai!

Reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, Latvijas Pasts Ukrainas atbalstam 10.martā izdeva trīs pastmarku bloku un speciālu aploksni. 50% no tā realizācijas ieņēmumiem tiek ziedoti labdarības fonda Ziedot.lv Ukrainas atbalsta programmai, un patlaban, pateicoties klientu iegādātajām pastmarkām, Latvijas Pasts programmas ietvaros Ziedot.lv pārskaitījis 11 036 eiro.

 Ukrainas atbalstam veltītie filatēlijas izdevumi – pastmarkas, kupons un aploksne – veido vienotu patriotisku kompozīciju, kurā attēloti abu valstu neatkarības simboli – Neatkarības piemineklis Kijivā un Brīvības piemineklis Rīgā, Ukrainas un Latvijas valsts karogi, kā arī uzraksti ukraiņu un latviešu valodā: Mēs ar jums! un Slava Ukrainai! Pastmarku bloka tirāža ir 20 000 eksemplāru, bet aplokšņu tirāža – 800 eksemplāru. 

 Katras blokā iekļautās pastmarkas nominālvērtība ir 1,44 eiro, un to iespējams izmantot vienkāršas vēstules ar svaru līdz 20 gramu nosūtīšanai uz 2. un 4.grupas valstīm. Šo filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.