Latvijas mūziķi vienojas dziesmā “Mana Latvija”

Pirms Latvijas neatkarības atjaunošanas gada dienas mūzikas kopdarbā vienojušies vairāki zināmi izpildītāji, lai radītu dziesmu “Mana Latvija”. Skaņdarba autors ir 22 gadus vecais komponists un mūziķis ceturtajā paaudzē Matīss Žilinskis. Dziesmu izpilda dažādu paaudžu cilvēki, kas norāda uz valsts pārmantotību dažādās vecuma grupās.

Dziesmas komponists Matīss Žilinskis stāsta: “Tā nāca novembra laikā, kad visur ir karogi un patriotiskās latviešu simbolikas redzamas. Radās maza dziesma, kas bija korim vai solo sastāvam. Parādot dziesmu producentam Ingum Leontjevam, daudz lielākos apgriezienos pārtaisīja, ieguldīja lielu darbu.”

Matīss Žilinskis no paaudzes paaudzē saistīts ar mūziku. Šis skaņdarbs ir viņa veltījums savai zemei. Patriotismu viņš apliecina ar darbošanos Zemessardzē un tās orķestrī. Dziesmas ierakstā piedalās arī Daumants Kalniņš, Ance Krauze, Intars Busulis, Raimonds Celms, grupa “Pērkons” un citi mākslinieki. “Tāds jauneklis, izcils komponists! Sacer patriotisku, sirsnīgu dziesmu Latvijai. Protams, brīnišķīgs ir konteksts, ka viņš gribēja redzēt paaudžu pārmantotību. Joprojām esmu sajūsmā, ka mums ir mīļā, brīvā Latvija,” saka Ieva Akuratere, mūziķe.

Tāpat dziesmā piedalās Saulkrastu koris “Anima” un stīgu instrumentu virtuozes Elīza Zelča, Amanda Rūta Vieško un Ilva Bāliņa.

Dziesma ir dāvana ne tikai Latvijai, bet tās iedzīvotājiem un pašiem mūziķiem, lai aizdomātos, cik svarīga ir brīva zeme. Atšķirīgās paaudzes iedzīvotājiem uzskati par Latviju un 4. maija svētkiem arī ir dažādi. Matīss Žilinskis: “32. gads - man šie svētki vienmēr likušies pat nozīmīgāki, nekā šķita 18. novembris. Divi nozīmīgi datumi Latvijas vēsturē. Es teiktu, ka Latvijas dzimšanas diena ir arī 4. novembris.”

“Latvija ir ļoti skaista - tā plaukst. Cilvēki ir čakli, arī ārkārtīgi līdzjūtīgi un uzņēmīgi. Jāmācās oponēt, nevajag izsamist, ka kādam ir cits aspekts uz kādu jautājumu. Vajadzētu iemācīties produktīvi oponēt. Gaidu uz jauno paaudzi, kas ienāk politikā. Motivācija un viņu domāšana veido racionālāku politiku,” uzsver Ieva Akuratere.Foto: ekrānuzņēmums no dziesmas video