Latvijas hokeja izlase pasaules čempionātu Rīgā sāk ar pamatīgu zaudējumu Kanādai

Latvijas vīriešu hokeja izlase piektdien pasaules čempionāta B apakšgrupas pirmajā spēlē Rīgā ar rezultātu 0:6 (0:2, 0:2, 0:2) zaudēja Kanādas valstsvienībai.

Jau ziņots, ka apakšgrupas pirmajā spēlē piektdien Čehija ar rezultātu 3:2 uzvarēja Slovākiju, kas būs Latvijas pretiniece sestdienas spēlē. B apakšgrupā spēlēs arī Šveice, Norvēģija, Kazahstāna un Slovēnija.

Vārtus Kanādas izlases labā guva Losons Krouzs, Skots Lotons, Makenzijs Vīgers, Semjuels Blē, Džo Veleno un Džeks Makbeins.

Spēle iesākas ļoti neveiksmīgi meistarsacīkšu saimniekiem, jo jau 52.sekundē Ivaru Punnenovu pārspēja Krouzs, kurš pēc ātra uzbrukuma izkārtoja sev metienu un netraucēts raidīja ripu vārtos. Piektajā minūtē pēc Vīgera metiena ripa rikošetā trāpīja pa Latvijas izlases spēlētāju un pēc tam tās lidojuma virzienu pielaboja Lotons - 2:0.

Pēc otrajiem ielaistajiem vārtiem Punnenova vietā vārtos stājās Artūrs Šilovs. Perioda turpinājumā sekojošo mazākumu pēc Jāņa Jaka noraidījuma mājinieki izturēja un trešdaļas vidū Latvijas hokejisti pirmo reizi mačā nopietni apdraudēja kanādiešu vārtu drošību.

Septiņas minūtes pirms perioda beigām pēc pārkāpuma pret Robertu Mamčicu kanādiešus mazākumā atstāja Džeks Makbeins. Vairākumā spēcīgs un brīvs metiens padevās Rodrigo Ābolam, taču ripa tika raidīta virsū pretinieku vārtsargam Semjuelam Montebultam.

Jau otrās trešdaļas ievadā bīstams moments pretī vārtiem bija Ābolam, taču rezultātu mainīt neizdevās. Turpinājumā cīņa ritēja no vieniem vārtiem uz otriem, Latvijas izlases laukuma galā sekmīgi spēlējot Šilovam.

Perioda septītajā minūtē Andris Džeriņš tika sodīts par rupjību un atstāja Latvijas izlasi mazākumā. Tā noslēgumā, pretiniekiem nostājoties uzbrukuma zonā, spēcīgu metienu vārtu stūrī izdarīja Vīgers - 3:0. Latvijas hokejisti periodu noslēdza ar četriem laukuma spēlētājiem, jo par spēli ar augstu paceltu nūju divu minūšu sodu saņēma izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš.

Tāpat kā pirmajā periodā, arī otrajā latvieši aktivizējās trešdaļas otrajā pusē, taču izcēlās atkal pretinieki - 36.minūtē Blē no stūra meta ripu vārtu virzienā un tā no Šilova nonāca vārtos.

Trešā perioda ceturtajā minūtē pēc Džeriņa metiena tikai vārtu pārliktnis glāba Kanādas izlasi no zaudētiem vārtiem. Džeriņš savā nākamajā nomaiņā nopelnīja Latvijai iespēju spēlēt vairākumā, kurā neizdevās nostāties uzbrukuma zonā, toties vienādos sastāvos bija pāris momenti pie pretinieku vārtiem.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas sešas minūtes, Vīgers pie tālā vārtu stabiņa atrada Veleno, kurš panāca jau 5:0 kanādiešu labā. Divas minūtes vēlāk Latvijas hokejisti savā zonā zaudēja ripu un nespēja izvairīties no sesto vārtu zaudējumu, pretinieku rindās izceļoties Makbeinam.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei garantē septiņas spēles. Katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet abu grupu vājākās komandas pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Polija un Lielbritānija.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja somi, kuri izšķirošajā mačā bija pārāki pār Kanādu.

Pasaules čempionāts, kuru kopīgi rīko Somijas pilsēta Tampere un Rīga, norisināsies līdz 28.maijam.