Latvijā vērojams pakāpenisks saslimstības pieaugums ar kovidu

Aizvadītajā diennaktī reģistrēti 824 jauni inficēšanās gadījumi ar kovidu. Tas ir lielākais jaunatklāto inficēto skaits pēdējo divu mēnešu laikā. Slimību un profilakses kontroles centrā (SPKC) norāda, ka jau kopš jūnija sākuma Latvijā vērojas pākāpenisks saslimstības pieaugums ar kovidu. Tikmēr daudzviet Eiropā slimība pašlaik izplatās strauji. 

SPKC skaidro, ka aizvadītajās svētku brīvdienās veikti salīdzinoši maz kovida testi. Iespējams, sajūtot kādus simptomus, daudzi cilvēki devās testēties pirmdien. Precīzāku ainu, cik strauji slimība izplatās Latvijā, sniegs turpmāko dienu statistika. Taču, kā uzsver SPKC pārstāve Ilze Arāja, saslimstības pieaugums skaidrojams ar daudz lielāku sabiedrības aktivitāti. “Ir vairāki publiskie pasākumi, pulcēšanās, vasaras izklaides, ceļošanas sezona. Ja tev ir kādi saslimšanas simptomi, tad nedodies uz koncertiem, teātri, pasākumiem, kaut vai draugu kopā sanākšanu!”

Kā norāda SPKC, Latvijā joprojām dominē kovida omikrona paveids. Pašlaik slimība visbiežāk skar iedzīvotājus vecumā no 30 līdz 39 gadu vecumam. SPKC pagaidām negatavojas rosināt valstī ieviest kādus ierobežojumus, lai saslimstību ar kovidu apturētu. Bet aicina iedzīvotājus pašiem uzņemties atbildību. Tai pat laikā uzsver, ka īpaši strauji saslimstība ar kovidu pieaug daudzviet Eiropā, piemēram, Vācijā, Itālijā un Francijā. Foto: Freepik