Latvija testē Valmieras novadu

Jaunajā Valmieras novadā tiks apvienotas astoņas bijušās pašvaldības - Valmieras pilsēta, Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas un Strenču novads. Aptaujājot jaunā novada iedzīvotājus, tie atklāj bažas, ka mazās pašvaldības pēc novadu reformas kļūs par nomalēm. Pārējo Latvijas iedzīvotāju acīs Valmieras līdzšinējais tēls tomēr ir gana pozitīvs. Kā nākamā domes sasaukuma deputātu kandidāti plāno pārvaldīt novadu, kas iedzīvotāju skaita ziņā kļūs par otro lielāko Latvijā? ReTV svētdien 21.30 pētīs politisko piedāvājumu jaunajā Valmieras novadā.

Valmiera ir viena no nedaudzajām Latvijas pilsētām, kur pēdējo gadu laikā iedzīvotāju skaits ir pieaudzis. Tomēr apkārtējos novados, kuri būs daļa no jaunā Valmieras novada, situācija nav tik pozitīva. Bezdarbs un mobilitātes trūkums ir tikai dažas no problēmām, kuras uzskaita vietējie iedzīvotāji. Kā nākamie domes deputāti piedāvā tās risināt? Par 19 domes deputātu vietām Valmieras novadā cīnās 154 kandidāti no deviņiem partiju sarakstiem.

Šovakar debatēs piedalīsies septiņi no deviņu politisko spēku pārstāvjiem:

  • Normunds Mihailovs, “Kustība “Par!”” (KP)
  • Jānis Baiks, “Valmierai un Vidzemei” (VV)
  • Jānis Upenieks, "Jaunā Vienotība" (JV)
  • Ringolds Arnītis, Latvijas Zaļā partija (LZP)
  • Jānis Grasbergs, Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" (NA)
  • Jānis Cielēns, Jaunā konservatīvā partija (JKP)
  • Harijs Rokpelnis, Latvijas Zemnieku savienība (LZS)

Debatēs nepiedalās:

  • Valērijs Morozovs, sociāldemokrātiskā partija “Saskaņa”
  • Aleksandrs Klapins, Latvijas Krievu savienība

Kopumā ReTV un TVNET līdz 1.jūnijam organizē priekšvēlēšanu debates klātienē 15 pašvaldībās. Līdz šim vēlētājus ar savu redzējumu iepazīstinājuši Bauskas, Alūksnes, Līvānu, Cēsu, Saulkrastu, Ogres, Tukuma, Valkas, Saulkrastu novadu un Daugavpils, Jelgavas, Jēkabpils, Jūrmalas un Liepājas pašvaldību deputātu amata kandidāti.

Nākamie otrdien, 1. jūnijā, plkst.18.00 debatēs potenciālie Ventspils novada domes deputāti.

2021.gada pašvaldību vēlēšanas notiks jūnija pirmajā sestdienā - 5.jūnijā. Tajās vēlētāji varēs balsot jebkurā savas pašvaldības jeb sava vēlēšanu apgabala iecirknī, kā balsošanas dokumentu izmantojot pasi vai personas apliecību.

Iepriekšējie raidījumi

Foto: ReTV

Projektu finansē NEPLP no sabiedriskā pasūtījuma līdzekļiem