Latvijā sievietes uzķeras uz krāpniekiem sociālajos medijos

Kāda vidzemniece internetā iepazinusies ar vīrieti no Sīrijas un sākusi saraksti. Rezultātā topošais līgavainis sievietei izkrāpis vairāk nekā 13 tūkstošus eiro. Un šis nav vienīgais tāds gadījums Latvijā, kad uz romantiskiem tekstiem uzķeras mūsu valsts dāmas. Ik pa laikam Valsts Policija saņem iesniegumus – man izkrāpa naudu mans līgavainis no ārvalstīm.

Raimonds Kronbergs, Kriminālpolicijas biroja priekšnieks Vidzemē: “Viņa ir saņēmusi uzaicinājumu draudzēties ar kādu personu, kura uzdevās par ārstu, darbojās vienā no Pasaules karstajiem punktiem. Ilgstoši sarakstoties šo personu, no cietušās, tika iegūta informācija par finanšu stāvokli, interesēm.”

Kriminālpolicijā stāsta – krāpnieki visbiežāk savas identitātes vilto. Lai iemantotu uzticību, krāpnieki stāsta par savām problēmām un lielas par savu finansiālo stāvokli. Par šo gadījumu sākta krimināllieta. Policijā stāsta – iesniegumus par krāpniecību saņem bieži. 

Juriste Agita Bērza ReTV Ziņām skaidro, ka pārskaitīto naudu svešiniekam atgūt ir teju neiespējami. Un šādos gadījumos tas ir ne tikai finansiāls, bet arī emocionāls zaudējums. Psiholoģe Kaija Gulbe skaidro kādēļ cilvēki mēdz uzķerties: “ Pat ļoti prātīgas sievietes, cilvēki uzķeras uz šo. Diemžēl tā nu tas ir. Ar prātu mēs varam uzcelt ļoti augstu žogu, bet jūtas vienalga pārkāps šim žogam. Ja emocionāli piesaistam sevi pie kāda cilvēka, viņš ar mums visvieglāk var manipulēt. Īpaši emocionāli izsalkuši cilvēki uzķersies, vientuļi, nepieņemti cilvēki

Visbiežāk kļūdās sievietes. Un gados jaunākām īpaši raksturīgi ir tiekties pēc materiālas stabilitātes un garantijām, kuras piesola vēstuļu draugs. Kiberdrošības eksperts Andrejs Konstantinovs stāsta – krāpnieku metodes ir ļoti dažādas, bet kas raksturīgi – viņi pievērš daudz uzmanības un bieži raksta, izsaka komplimentus

Kiberdrošības eksperts stāsta, ka visdrošāk ir naudu nepārskaitīt tiem, kurus neesat redzējuši dzīvē. Bez tā vēl ir arī iespēja profila bildi pārbaudīt meklētājā, lai pārliecinātos vai attēls neuzrādas interneta lapās ar citu vārdu. 

Policija šaubu gadījumā iesaka pajautāt paziņai vai tuviniekam – kā šī sarakste un lūgums pēc aizdevuma izskatās no malas. Un pilnīgi noteikti nesūtīt naudu uz nezināmiem kontiem.

Foto: Pexels.com