Latvijā pirmais pērtiķu baku gadījums

Latvijā apstiprināts pirmais pērtiķu baku gadījums. Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) veic epidemioloģisko izmeklēšanu un informē, ka tas ir cilvēks vecumā zem 50 gadiem.

Slimības norise viņam ir viegla, pacients atrodas ārstu uzraudzībā. SPKC veic arī aptauju un identificē pacienta kontaktpersonas. SPKC pārstāvis Juris Perevoščikovs saka: “Inficēšanās ir notikusi ārzemēs. Tālākā rīcība, protams, ir standarta. Šobrīd mūsu mērķis Latvijā un arī citās valstīs ir apturēt slimību, maksimāli ātri identificēt katru gadījumu sadarbībā ar ārstiem ar laboratoriju, veikt diagnostiku un veikt parastus epidemioloģiskus pasākumus, kas attiecas uz pacienta izolāciju, lai pārtrauktu kontaktus ar citiem cilvēkiem, kamēr pacients ir infekciozs.”

Rīgas Stradiņu universitātes profesore, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas infektoloģijas galvenā speciāliste Ludmila Vīksna informē, ka slimības sākums ir straujš, ar paaugstinātu ķermeņa temperatūru: “Temperatūra līdz 38, 39 grādiem. Stipras galvas sāpes, muskuļu sāpes, apmēram trešajā saslimšanas dienā parādās arī izsitumi. Arī parādās un ir vērojami limfātiskie mezgli, to palielināšanās.”

Ja slimības simptomi parādās, tad ir nekavējoties jāsazinās ar ģimenes ārstu. Jāzina, ka inficēties var esot ļoti ciešā kontaktā ar otru cilvēku.


Foto: Freepik