Latvijā ir pieejamas vismaz 344 pedagogu vakances

Lai apzinātu aktuālās vakances skolotājiem, nacionālā mēroga kampaņā "Esi skolotājs!" tapusī skolu vakanču karte ir atjaunota ar jaunāko informāciju no izglītības iestādēm, un šobrīd 138 skolas no 33 novadiem ir pieteikušas 344 vakances, meklējot 36 dažādu mācību priekšmetu pedagogus, informēja skolotāju izglītības projekta "Mācītspēks" pārstāve Elza Lāma.

Tuvojoties jaunajam mācību gada sākumam, Latvijas skolas meklē 40 matemātikas, 32 sākumskolas, 32 latviešu valodas un literatūras, 31 datorikas, 30 fizikas un 29 angļu valodas skolotājus.

Pašlaik "Esiskolotajs.lv" kartē skolotājiem piedāvātais atalgojums svārstās no 450 eiro par 15 kontaktstundām līdz 2200 eiro bruto par 40 kontaktstundām. Visbiežāk skolas papildus atalgojumam pedagogiem piedāvā apdrošināšanu un mentora atbalstu. Vairākas izglītības iestādes kā iespējamo atbalstu jaunajam darbiniekam norāda arī prioritāru vietu pašvaldības pirmsskolā, dienesta dzīvokli un ceļa izdevuma kompensāciju.

Vakanču karte tika radīja šī gada pavasarī ar mērķi nodrošināt skolotājiem, skolām, izglītības pārvaldēm un citām iesaistītajām pusēm ērti pieejamu informāciju par vakancēm visā valstī un reālo situāciju izglītības darba tirgū, pauda "Mācītspēks" vadītāja Ruta Zaharova. Pedagogi potenciālās darba vietas var atlasīt pēc mācību priekšmeta, klašu grupas, skolas atrašanās vietas un atalgojuma.

"Karte tiek izmantota aktīvi, tādēļ ir plāns to attīstīt, pievienojot papildu iespējas un, iespējams, sasaistot ar citiem vakanču portāliem, lai maksimāli saīsinātu ceļu starp skolotāju un potenciālo darba vietu," stāstīja Zaharova.

Kopš vietnes "Esiskolotajs.lv" publiskošanas šī gada 3.janvārī to ir skatījuši teju 62 tūkstoši unikālo lietotāju, no kuriem 12 327 ir skatījuši tieši vakanču karti.

Skolas var turpināt pieteikt aktuālās un plānotās skolotāju vakances sagaidāmajam mācību gadam, aizpildot elektronisku anketu vietnē "Esiskolotajs.lv". Kā norādīja Lāma, skolu vakanču apkopojums kartē tiek regulāri atjaunots. Vakances ir brīvi skatāmas jebkuram pedagogam, kurš vēlas pieteikties kādai no pieejamajām vakancēm, tostarp arī projekta "Mācītspēks" jaunajiem skolotājiem.

Projektu "Mācītspēks" īsteno Latvijas Universitāte, Liepājas Universitāte un Daugavpils Universitāte, un to pārrauga Izglītības un zinātnes ministrija.


Foto: Freepik