Latvietes radīto virtuālo izstādi atzīst par labāko izglītības pasākumu pasaulē

Inese Lukaševska ar virtuālo izstādi “Skats uz pasauli” tika atzīta par pasaulē labāko izglītības pasākumu “BEA World” konkursā. Pēdējo divu gadu laikā šajā konkursā Ineses darbi tiek atzīti par labākajiem pasaulē jau trešo reizi.

 “Īsi pirms iziešanas uz skatuves, jo es prezentēju no studijas un es uzzināju sliktus jaunumus no klienta, kurš ne to, ko vajag, ir izdarījis. Man palika slikti, es nevarēju elpot, tāpēc man ir skaista bilde, kad pirms iziešanas es saku sev - elpo, elpo, elpo, jo man nav, kad to gaisu ievilkt, jo man ir tikai divas minūtes. Protams, kad paziņoja rezultātu, bija ļoti daudz emociju, ļoti daudz neticības, ļoti daudz īsta patiesa prieka un iekšēja gandarījuma par labi paveiktu darbu, ka tas ir novērtēts,” saka Inese Lukaševska, “BEA World” konkursa “Labākais izglītības pasākums” uzvarētāja.

Žūrijā darbus vērtē pēc vairākiem kritērijiem: idejas, radošuma, projekta stratēģija, budžets un vēl. Šī gada viens no svarīgākajiem aspektiem bija iekļaušanās esošajā situācijā, proti, izveidot izstādi virtuālajā telpā. “Idejas ir tās, kas maina pasauli - trakas, dullas, citādas, tādas, kur ir jāiet pret sistēmu, jāiet pret ierastajiem rāmjiem, kā ir pieņemts strādāt šajā industrijā. Mēs, tie latvieši, esam dīvainīši, viens paņem airus rokā un izdomā pārairēt pāri Indijas okeānam, es radu idejas. Kā arī es nesen teicu - okeāna spēks ir katrā no mums, bet, vai mēs aizpeldēsim no tā viena okeāna gala uz otru, tas ir atkarīgs no ticības mums pašiem sev,” atzīst Inese Lukaševska.

Kā galveno balvu Inese Lukaševska uzskata atpazīstamību plašajā pasaulē. Naudas balvas šajā konkursā nav.  “Es gribētu uzsvērt, ka publicitāte un atpazīstamība nav mums tikai, bet tā arī ir klientiem un valstij. Tas, ko vēlētos pateikt, lūdzu, lūdzu, jebkurš, kurš kādreiz domā par kādu pasākumu rīkošanu - atbalstiet tās dullās, trakās un radošās idejas. Ticiet man, tās spēj gāzt kalnus un nes arī to atgriezenisko saikni.”

Producente Gundega Skudriņa ar pasākumu “Citādām Ziemassvētku vakariņām” 2019.gadā ieguva pirmo vietu kā labākais privātais pasākums. Viņa ReTV saka - tur ir ļoti liela konkurence, būt starp viņiem pirmajiem ir ārkārtīgi pagodinoši. “Bezgala laba sajūta, ka latvieši spēj konkurēt ar tādiem zīmoliem un miljardīgiem un miljonīgiem budžetiem, tas ir vienkārši neticami, ka mēs vairāk ar inovācijām, ar labām idejām spējam stāvēt līdzās tādiem gigantiem. To, ko žūrija novērtē, ir ļoti patīkami, bet tas nav viegls ceļš, jo aizstāvības ir ļoti grūtas.”

To, ka uzvara konkursā paver durvis uz ārzemju piedāvājumiem, apstiprina arī Gundega Skudriņa. Ineses Lukaševskas nopelnītā trofeja vēl nav pie viņas, bet gan ceļā no Itālijas.

Šobrīd Inese atpūtīsies un pavadīs laiku kopā ar ģimeni, svinot Ziemassvētkus un Jauno gadu. Kas notiks pēc tam, ir tikai grandiozas idejas. Detaļās negribēja iedziļināties, bet tas būs saistīts ar baznīcu. 


Foto: Skats uz pasauli, Facebook