Latviete, pārspējot rekordu, uzvar Antarktīdas maratonā

Latviete Evija Reine ir guvusi starptautisku atzinību: viņa uzvarējusi Antarktīdas maratonā, skrienot mīnus 15 grādos un pieveicot 42 kilometrus garu distanci. Turklāt - ir ne tikai uzvarējusi, bet arī lauzusi astoņus gadus nepārspētu trases rekordu.

Evija Reine piedalījās “Antarctic Ice Marathon” 62 dalībnieku konkurencē. Starts tika dots 17. decembrī 17.40 pēc Čīles laika jeb 22.40 pēc Latvijas laika. Skrējiens notika pa apļiem, kopā bija jāveic četri apļi, apļa garums - vairāk kā desmit kilometrus garš. Evija Reine finišu sasniedza pēc četrām stundām, sešām minūtēm un 11 sekundēm. “Skrienu jau 11 gadus. Antarktīda nav viegli aizsniedzama, man patīk viss, ko nevar viegli aizsniegt. Tāpēc varbūt Antarktīda. Tur neskrien lielas cilvēku masas, tā ir ekskluzīva iespēja limitētam cilvēku daudzumam tur būt un pieredzēt. Ļoti novērtēju, ka man šāda iespēja bija skriet,” saka Evija Reine, “Antartic Ice Marathon” uzvarētāja.

Limitēts jeb ierobežots dalībnieku skaits ir tādēļ, ka pasākuma organizatori nevar aizvest uz trasi vairāk par 62 personām un nodrošināt dzīvošanas apstākļus. Bet pati Evija, gatavojoties atbildīgajam skrējienam, trenējās ilgstoši, skrienot pa smiltīm. “Sajūta bija tāda pati, kā skrienot pa smiltīm, un uz to es relatīvi biju gatava, jo biju aprunājusies ar dalībniekiem, kuri piedalījās iepriekšējos gadus. Viņi bija teikuši, ka sajūta būs tāda pati, kā pa smiltīm skrietu. Pēdējos mēnešus es trenējos vienīgi pa smilšu segumu, pa pludmali skriet, pa mežiem, pa grants ceļiem. Nekāda asfalta, lai gan asfalts man ir diez gan mīļš,” stāsta Evija Reine.

Dodoties uz maratonu tālajā Antarktīdā, viņa kārtīgi izpētījusi ne tikai pašu trasi, bet arī iepriekšējo gadu rezultātus. Sākumā viņai šķita - tādus ātrumus viņa noteikti nesasniegs. “Tad, kad es braucu uz turieni, es zināju, ka es cīnīšos un ka gribu uzvarēt sacensībās, bet man nebija nemazākās nojausmas, ka varēšu arī rekordu pārspēt, jo to īsti nevar paredzēt. Laikapstākļi bija diez gan pateicīgi, lai būtu labs rezultāts, jo nebija lielas vētras, es arī nepiedzīvoju sniegu, apkārt viss bija ļoti pateicīgi, lai izskrietu labu rezultātu,” skaidro Evija Reine.

Lai piedalītos šāda veida sacensībās, nepieciešami lieli līdzekļi, kas jāiegulda: atbilstošs apģērbs, biļete un dalības maksa. Par piedalīšanos vien bija jāšķiras no 18 tūkstošiem dolāri. Kopā viss maksāja 30 tūkstoši dolāri, ko viņa sedza pati. Lai tiktu līdz savam mērķim, Evija šo naudu krājusi 11 gadus. Tagad Evijas nākamais mērķis ir noskriet maratonu Ziemeļpolā.