Latgales mūziķi svin Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu

Nedēļā starp Latgales kongresa un Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu Latgales mūziķi pulcējās lielkoncertā. Pasākuma rīkotāji atzīst, ka šī ir iespēja vienoties spēka dziesmās un kopā ar klausītājiem patriotiskās noskaņās stiprināt savu latvisko un latgalisko piederību.

Koncerts “Ceļīs bruoļ” vakar vakarā Latgales koncertzālē “Gors” Rēzeknē pulcēja pilnu skatītāju zāli. Daudzas dziesmas skatītāji kopā ar mūziķiem dziedāja stāvot kājās.

Kā atzīst pasākuma rīkotājs Guntis Rasims, šis koncerts ir veltīts Latgales kongresam, kas notika 1917. gadā. Toreiz tika nolemts, ka Latgales, Vidzemes un Kurzemes latvieši ir viena tauta, Latgalei jāapvienojas ar pārējiem topošās Latvijas novadiem. “Lai kādi mēs dažādi uzskatos, attieksmē un tajā, kas kuram patīk vai nepatīk, bet mēs visi varam vienotiem kopējā dziesmā, vienoties kopējā nostājā. Reizēm tas dzīvē ir svarīgi, lai parādītu savu latgalisko daudzveidību’’

Tieši šajā koncertprogrammā sakatītāji varēja dzirdēt pavisam jaunas muzikālas sadarbības. Leģendārās Daugavpils grupas “Elpa” seno dziesmu izpildīja jaunā dziedātāja Laura Svikša un 

populārās latviešu grupas “The Sound Poets” līderis Jānis Aišpurs. “Mans personīgais mesidžs ir tāds – mana rīdzinieka atgriešanās pie saknēm un savu sakņu apzināšana, jo abi mani vecāki ir no Latgales. Te bērnības vasaras pavadītas. Tā asinsbalss sauc atpakaļ,” saka Aišpurs.

Koncertprogramma “Ceļīs bruoļ” Latgales koncertzālē izskanēja otro reizi. Viens no pasākuma rīkotājiem Arnis Slobožaņins uzsver, ka paši Latgales mūziķi labprāt piedalās šādos patriotiskos kopprojektos un šajā ģeopolitiski grūtajā laikā ļoti svarīgi ir stiprināt savu piederību Latvijai un Latgalei. “Mums izdevās sapulcināt dažādu žanru māksliniekus. Neskatoties uz to, vai tas ir metāls, šlāgeris, popmūzika vai rokmūzika. Mēs sataisījām tādu vienu saiešanu.”

Arī šlāgermūzikas pārstāvis Juris Ostrovskis atzīst, ka šī ir lieliska iespēja ne tikai satikt kolēģus muzikantus, bet vienoties dziesmās un pozitīvās emocijās. “Te svarīgi ir atzīmēt pateicību organizatoriem, jo tādu pasākumu organizēšana ir liela uzdrīkstēšanās. Cilvēki var nenopirkt biļetes. Vai kā Kovida laikā, kad bija grūtības izpārdot pilnu zāli. Tādi pasākumi notiek reti, bet notiek. Pateicoties organizatoru drosmei.”

Koncertā uzstājās arī vīru koris “Graidi”. Jāpiebilst, ka pasākumā izskanējušās dziesmas ir iekļautas arī 2017.gadā izdotajā muzikas albumā “Ceļīs bruoļ”’, kas arī veltīts Latgales kongresam.