Lāčplēša dienā Ieriķu stacijā atklāj virtuālās realitātes binokli

Cēsu novada Ieriķu dzelzceļa stacijā šodien atklāja virtuālās realitātes binokli. Tā ir iespēja ikvienam, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, uzzināt stāstu par Cēsu kauju pirmo posmu pie tilta pār Amatu. Tieši Cēsu kaujas ir būtisks pavērsiena punkts Latvijas Neatkarības karā. 

1919. gada 5. jūnijā netālu no Ieriķu dzelzceļa stacijas aizsākās Cēsu kauju pirmais posms. “Pie Amatas tilta norisinājās vēsturiska cīņa starp sabiedroto Igauņu bruņu vilcienu un Landesvēra spēkiem. Landesvēra spēki bija izvietoti šeit, Ieriķu stacijā, un tur notika sadursme,” stāsta Cēsu novada Amatas apvienības Tūrisma nodaļas vadītāja Eva Koljēra.

Šis vēstures notikums atdzimis virtuālajā realitātē, un nu ikviens to var piedzīvot atkal un atkal, vērojot notiekošo šim mērķim pielāgotā binoklī.

Lāčplēšana dienā jauno tūrisma objektu izmēģināja Amatas novada skolu audzēkņi, kā arī jaunsargi. Amatas pamatskolas skolēns Dāvis Dāvids Ezeriņš stāsta: “Es redzēju karavīru, kurš paskrēja man garām. Es pat nobijos, redzēju vilcienu, bija forši. Šādā veidā man vairāk rosina uzzināt. Grāmatā, kad skatos, nav nemaz tik interesanti.”

Binoklī vērojams piecu minūšu garš video. Tā veidotājs ReTV atklāj, lai ieceri īstenotu, veltīti deviņi mēneši saržģīta darba. Filmas scenāriju palīdzēja veidot mākslinieki no Dailes teātra. 

Lai gūtu pēc iespējas plašāku ieskatu virtuālās realitātes stāstā, svarīgi binokli grozīt uz visām pusēm. Filmu skatoties atkārtoti, ikreiz atklāsies kāds vēl neredzēts moments. Virtuālās realitātes binokli Ieriķu stacijā ikviens par aplūkt bez maksas katru dienu.