Labai enerģijai, priekam un kopā būšanai. Atklāj Alūksnes Sporta centru

“Ir viegli būt aktīvam Alūksnē. Vienmēr kustībā ne tikai pati pilsēta, bet arī tās cilvēki. Tagad Alūksnei ir jauns moderns, mūsdienīgs un visiem pieejams sporta centrs. Centrs cilvēkiem. Centrs labai enerģijai, priekam un kopā būšanai!” ar šādu uzsaukumu iesākās jaunā Alūksnes Sporta centra atklāšana, kur nu zem viena jumta pieejami teju visi plašāk pārstāvētie iekštelpu sporta veidi Alūksnē. 

Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Dzintars Alders teic: “Mērķis bija nodrošināt sporta infrastruktūru mūsu novada iedzīvotājiem. Un šajā infrastruktūrā izbūvēt pēc iespējas vairāk dažādu sporta veidu kompaktākā kvadratūrā. Un kā jau jūs paši redzat, šeit ir gan džudo, florbols, basketbols, volejbols, vieglatlētika un skriešana, tāllēkšanas zonas, skrejceļš 75m garumā, vingrošanas zāle. Tādēļ, es domāju, ka mēs esam sasnieguši šo rezultātu.”

Sporta centra projekts tika izstrādāts 2018. gadā, savukārt būvniecība bija iespējama pateicoties tam, ka 2021. gadā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija atbalstīja pašvaldības iesniegto augstas gatavības investīciju projektu “Izglītības un sporta centra izveide Alūksnes pilsētā” valsts budžeta līdzfinansējuma saņemšanai. Savukārt Izglītības un zinātnes ministrija atbalstīja valsts budžeta aizņēmuma saņemšanu, lai šo būvniecības ieceri varētu īstenot pilnā apjomā. Būvniecība tika uzsākta 2021. gada nogalē un 2022. gada beigās tā noslēdzās, ja neskaita to, ka šobrīd vēl norisinās atlikto darbu pabeigšana jeb apzaļumošana, ko ziemas laikā vienkārši nebija iespējams veikt.

Atklāšanas pasākumu apmeklēja arī Alūksnē uzaugušie sportisti, tostarp Alūksnes sporta skolas džudo treneris Aivars Mālenieks un vieglatlēte Ilona Marhele, kas teic, ka jaunās telpas nav salīdzināmas ar tām, kurās viņi uzauguši. “Kad es trenējos, kad trenējās pirmie džudisti, tad džudo tatami paklājs, uz kura notiek treniņi, pirms katras nodarbības bija jāienes zālē, beidzās nodarbība – jāiznes ārā. Tagad bērni atnāk skaistā ģērbtuvē. Pārģērbjas, ienāk skaistā, lieliskā zālē, notrenējas, viņiem ir duša pieejama. Līdz šim mēs trenējāmies daudzās zālēs, mainījām zāļu īpašniekus un nekur mums nebija duša pieejama. Tas mums tāds 21. gs luksus tagad,” Alūksnes Sporta skolas džudo treneris Aivars Mālnieks.

“Esmu Ilona Marhele, esmu vieglatlēte, skrienu garās skriešanas distances. Es esmu trenējusies, uzaugusi Alūksnē. Treniņi ir bijuši noteikti diezgan episki, ne tādi kā mēs varam iedomāties.  Vecajā angārā, tajā laikā, kad es trenējos, ģērbtuves bija tādas, kas knapi turās kopā. Bija ļoti auksts.  Bija brīži, kad no griestiem pilēja ūdens – reizēm mazāk, reizēm vairāk atkarībā no tā, kādi bija nokrišņi. Un esot šeit, un izstaigājot visas telpas. Es redzu, cik tās ir tā kā funkcionāli pārdomātas dažādiem sporta veidiem un tas plašums, inventārs. Viss ir padomāts par to, lai tas bērns, kas atnāk te trenēties justos priecīgs, normālos apstākļos, siltumā. Pēc tam var nomazgāties un arī nesatraumēties veicot savus treniņus,” tā par atmiņām un pirmajiem iespaidiem jaunajā Alūksnes Sporta centrā teic vieglatlēte Ilona Marhele.

Šobrīd un turpmāk par jauno sporta centru galveno rūpi tur Alūksnes Sporta skola, kas treniņus šeit aizvada jau kopš marta sākuma. Un Alūksnes Sporta skolas direktore Līga Tomsone stāsta: “Jau pa šo mazo mirkli mums ir paspējuši notikt vieni starptautiski mači džudo. Iepriekš tie noritēja Alūksnes Valsts ģimnāzijas sporta zālē, kurai, protams, ir viens basketbola laukums. Mums tur nācās ļoti, ļoti saspiesties, lai šo turnīru noorganizētu.  Bet tagad viesi vienkārši bija,  jāsaka, sajūsmā, patiešām, ka viss varēja noritēt visaugstākajā līmenī.” 

Svinīgajā atklāšanā pašvaldība pateicās visiem projekta īstenošanā iesaistītajiem – ministriju pārstāvjiem, būvniekiem, būvuzraugiem, projekta vadītājiem un dažādu sporta veidu federācijas pārstāvji par ilggadēju sadarbību, pasniedzot īpašu piemiņas balvu.#SIF_MAF2023