Kuldīgas dejotājiem jauni tērpi

Ance Gulbe strādā ar deju kolektīviem Kuldīgas 2. vidusskolā un Kuldīgas kultūras centrā. Viņa atzīst – tērpi vienmēr bijuši rūpju lokā, jo bērni ātri no tiem izaug, tie nolietojas, bet ne vienmēr pietiek budžeta līdzekļu, lai tiktu pie pilna jauna tērpa. Viņa ķērusies pie naudas piesaistes no projektiem. Šobrīd uzrakstīti jau pieci, trīs no tiem īstenoti. Kuldīgas 2. vidusskolas dejotāji, kuru pulkā ir arī bērni ar dažādiem attīstības traucējumiem, nu varēs uzstāties pilnā Raņķu tautastērpā. Projektā iegādāti 12 komplekti zēniem un meitenēm.

Kuldīgas kultūras centra bērnu deju kolektīva “Stariņš” un Tautas deju ansambļa “Venta” tērpi papildināti ar detaļām – Bārtas un Latgales tērpu blūzēm, Vidzemes un Latgales vainagiem un Zaļenieku brunčiem. Kolektīvu vadītāja Zita Serdante stāsta, ka piemērs bijis deju kolektīvs “Līgo”, kur tērpa atbilstībai novadam vienmēr pievērsta liela uzmanība. “Mums “Ventā” bija daudz grezni un skaisti kostīmi, bet nepabeigti, mēs vilkām parastās baltās blūzes pie Nīcas, mēs likām ziedu vainagus, kas nekur nederēja.”

“Tērpi pielāgoti dejai, mēs varam būt kurzemnieki, bet, ja deja ir par Zemgali, par maizīti, protams, ka gribas uzvilkt Zemgales bruncīti,” atzīst Ance Gulbe, deju skolotāja un projektu vadītāja.

Ar jaunajiem tērpiem pandēmijas dēļ bērni gan vēl nav uzstājušies. Pirmie gatavos tērpus uzvilka dejotāji Elisa un Artūrs. Viņi atzīst – uzstāšanos ļoti gaida, jaunie tērpi patīk. “Es jūtos atkal kā dejotu kādā koncertā, ka es stāvu un gaidu savējo kārtu,” pauž Elisa.

Līdzekļi tērpu iegādei piesaistīti no Eiropas Savienības “LEADER” programmas. Projektu vadītāja Ance Gulbe atzīst, ka padomā jau nākamais projekts – jauni tērpi nepieciešami kultūras centra pašiem mazākajiem dejotājiem.