Krīzes gadījumā degvielu varēs iegādāties no valsts rezervēm

Šodien valdība apstiprināja rīkojumu “Par pasākumiem naftas drošības rezervju nodrošināšanai” līdz šī gada beigām. Lai gan degvielas tirgotāju nozares pārstāvji norādījuši, ka situācija ar degvielas apgādi ir stabila, nav ziņu, ka varētu tikt pārtrauktas esošās degvielas piegādes, esošajā ģeopolitiskajā situācijā riski ir augsti, pēc sēdes atzina ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs. “Rīkojums paredz, ka degvielas mazumtirgotāji un kritisko pakalpojumu sniedzēji, ja tirgū pēkšņi nebūs pieejama degviela vai būs tās piegādes traucējumi, degvielu varēs iegādāties no valsts naftas drošības rezervēm.”

Degvielas rezerves šobrīd esot pietiekamā apjomā un nosedz 90 dienas no tautsaimniecības kopējā degvielas patēriņa. Šādu lēmumu šodien atbalstīja arī Valsts enerģētiskās krīzes centrs. “Uz šo brīdi Latvijas teritorijā glabājas aptuveni 250 000 tonnas naftas produktu. Daļa no tiem glabājas Ventspils reģionā, otra liela daļa glabājas Rīgā un Pierīgas teritorijā,” skaidro Edijs Šaicāns, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks enerģētikas jautājumos.

Ārkārtas sēde par naftas drošības rezervju nodrošināšanu Latvijā tika sasaukta šo pēcpusdien. “Mums ir svarīgi, ka arī pirms šīm svētku dienām mums ir šāds rīks. Ja mēs pēkšņi dzirdētu, ka kādas problēmas mūsu mazumtirgotājiem ir, tad būtu azotē instruments - izmantot valsts iepirktās naftas rezerves,” norāda Jānis Vitenbergs.


Foto: Freepik