Krišjānis Kariņš redz nepieciešamību konsolidēties eiroatlantiskajām partijām pirms vēlēšanām

Ministru prezidents, “Jaunās Vienotības” pārstāvis Krišjānis Kariņš sarunā ar ReTV raidījuma “Re:Skats” vadītāju Artu Skuju norādīja, ka redz nepieciešamību konsolidēties Eiroatlantiskajām partijām pirms vēlēšanām.

K. Kariņš: “Ir pāragri runāt par kaut ko ļoti konkrēti, bet es jebkurā gadījumā esmu ļoti atvērts visām iespējām, kā mēs varam Latvijā demokrātiski orientēti, kas tiešām uzskata, ka likumu vara ir pamats, nevis spēks, un tas ir mans, bet, ka tiesai ir spēks, ka mēs attīstām līdzdalību NATO, ne tikai savu līdzdalību Eiropas Savienībā, bet mēs jau esam aktīvi Eiropas politikas veidotāji. Un, ka mēs šo ceļu turpinām. Es neesmu viens, mēs esam samērā daudzi, kas valstī tā domājam, es būtu par mūsu spēku apvienošanos, kā vien tas būtu iespējams.”

Uz raidījuma jautājumu, vai “Jaunā Vienotība” un “Attīstībai / Par” apvienosies, kā iepriekš ir izskanējis, Krišjānis Kariņš atbild netieši: 

“Nopietns jautājums – par konsolidāciju vai nē mūsu politikā. Šobrīd mūsu politikā ir vērojama saskaldētība. Kā es teicu – Saeimā ievēlēja septiņas partijas, tagad jau Saeimā ir pārstāvētas, ja es pareizi saskaitu – desmit. Tātad - turpina saskaldīties nevis konsolidēties, kas dod neskaidrību vēlētājiem. Arī lielāka neskaidrība par to, kurā virzienā valsts tad īsti attīstās. Šī valdība – mēs pārstāvam, plaši runājot, Eiroatlantisko virzienu, integrāciju ar Ziemeļeiropu, labklājības modeli līdzīgāku tam, kāds ir Ziemeļeiropā, ar skaidru orientāciju uz Eiropu, uz NATO aliansi. No jaunajām partijām, kuras sarodas, arī tā saucamās populistu partijas, ir jāprasa – ja šī partijas nonāktu pie varas, vai tas varētu mainīt valsts attīstības kursu? Es redzu, ka, jā, tas varētu. Jo šīs partijas, šī brīža populistiskās partijas ir Austrumu vai Maskavas orientētas partijas. Un es domāju, ka viņas atrastu drīzāk kopīgu valodu ar Saskaņu un ar citiem Austrumu-orientētiem spēkiem, kas varētu mainīt valsts attīstības virzienu. Un tā atbilde, derīga atbilde būtu šajā Eiroatlantiskajā virzienā lielāka konsolidācija. Es esmu vienmēr bijis par to, ka spēkus vajag apvienot. Es jau vadu nevis “Vienotības” partiju, bet “Jaunās Vienotības” partiju apvienību, kur mēs esam piecas partijas kopā sanākušas. Es būtu priecīgs, ja tur būtu vēl vairāk iekšā. Jo, saliekot spēkus kopā, tas vēlētājam ir vieglāk saprast, un tas ir nepieciešams šā vai tā. Jo - vai nu mēs esam četras partijas pirms vēlēšanām, vai viena partija pirms vēlēšanām. Bet, ja mēs turpinām darbu kopā, mums jau ir jāatrod tā kopīgā valoda šā vai tā. Vai tas formāli skaitās viens saraksts vai četri saraksti, tāpat ir jārunā vienam ar otru. Bet es esmu vienmēr iestājies, aizvien iestājos par konsolidāciju un spēku apvienošanu.”

Plašāka intervija ReTV raidījumā “Re:Skats”!

Projektu līdzfinansē NEPLP no sabiedriskā pasūtījuma līdzekļiem
#NEPLP2021


Foto: Flickr, Krišjānis Kariņš