Krievijas spēki ar kaujām pārrāvuši Baltkrievijas-Ukrainas robežu un iegājuši Kijevas apgabalā

Ukrainas robežsardzes dienests paziņojis, ka Krievijas spēki ceturtdien ar kaujām pārrāvuši Baltkrievijas-Ukrainas robežu un iegājuši Kijevas apgabalā.

Robežsardzes vienības pārkārtojas uz rezerves pozīcijām un darbojas koordinēti ar Ukrainas armiju un nacionālo gvardi, pavēstīja dienests.

Kā pavēstīja iekšlietu ministra padomnieks Antons Heraščenko, Gostomeļā, kas atrodas 30 kilometru attālumā no Kijevas, Krievijas desantnieki mēģinājuši sagrābt vietējo lidlauku.

Ukrainas pretgaisa aizsardzības spēkiem izdevies notriekt trīs helikopterus un apšaudē ar desantniekiem iesaistījušies nacionālās gvardes karavīri.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien paziņoja, ka tiek sākts Krievijas uzbrukums Ukrainai.

Atbildot uz uzbrukumu, Ukraina sarāvusi diplomātiskās attiecības ar Krieviju.

Krievija Ukrainā veic triecienus militārās infrastruktūras objektiem un lidlaukiem, ceturtdien pavēstīja Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštābs, situāciju raksturojot kā kontrolējamu.

Ukrainas apgabali līdzās ziemeļu robežai ar Baltkrieviju un Krieviju pakļauti artilērijas apšaudei un Krievijas kara tehnika vairākos apgabalos šķērsojusi valsts robežu, ceturtdienas rītā pavēstīja Ukrainas robežsardze.


Foto: Alexander Lourie