Kredīta atmaksu visbiežāk kavē jaunieši

Kredītinformācijas birojs, apkopojot un pētot informāciju par patēriņa kredītu atmaksas disciplīnu, secinājis – visbiežāk pavirša attieksme pret aizdevuma atmaksas grafiku esot gados jaunākiem cilvēkiem.

Pēc tam, kad naudas aizdevums kādā finanšu institūcijā ir piešķirts, vissliktāk turpmākās saistības pildot jaunieši vecumā no 18 līdz 25 gadiem. Savukārt gados vecāki cilvēki pret naudas apmaksu noteiktajā termiņā attiecoties rūpīgāk. Kredītinformācijas biroja valdes loceklis Intars Miķelsons: “Pieņēmums ir saistīts ar to, ka gribu dzīvot tagad un tūlīt, gribu dabūt visu sev vēlamo uzreiz, varbūt nav tik svarīgi, kas notiek rītdien. Jaunie cilvēki neapzinās, kādas sekas var būt nākotnē, ja šīs saistības nepilda.”

Gandrīz 20% jauniešu maksājumus kavējot pat vairāk nekā 60 dienas. Šī divu mēnešu robeža ir izšķiroša. Ar šādu kavēšanas termiņu būtiski ietekmē kredītreitingu – rādītājs samazinās, tādēļ nākotnē iegūt nopietnāku aizdevumu var būt sarežģītāk. Intars Miķelsons: “Tā ir statistika, kurai varētu arī citas nozares piekrist, piemēram, apdrošināšanas nozarē.”

Tomēr liela daļa jauniešu saņemto aizdevumu izmantojot atbildīgi, piemēram, datora iegādei darba vajadzībām vai mācību kursu apmaksai. 


Foto: Freepik