Komandu treneri bažīgi par jauniešu motivētību

Valdībā konceptuāli vienojušies par jaunajiem sporta nodarbību ierobežojumiem turpmākos trīs mēnešus - sporta skolu telpās nodarbības varēs notikt tikai individuāli, bet sporta nodarbības ārpus izglītības iestādes varēs notikt ārā. Taču treneriem ir šaubas, vai pēc šīs ārkārtējās situācijas daudzi bērni maz gribēs vēl sportot. Sekas var būt postošas.

Komandas sporta veidi, piemēram, florbols āra apstākļos praktiski nevar norisināties. Savukārt, ja treneriem individuāli būs jāstrādā ar katru bērnu, tad sporta zālē viņiem dienā būs jāpavada vismaz astoņas stundas.

Florbolam ir nepieciešams speciāls grīdas segums, lai treniņi norisinātos pilnvērtīgi. Iepriekšējā ārkārtējā situācijā uz treniņiem iesākumā nāca daudzi bērni, bet laika gaitā audzēkņu skaits samazinājās. “Bija gadījumi, kas sākumā gāja ārā trenēties. Motivācija vai interese, jo nevaram visu realizēt kā zālē - tas trenerus satrauks. Ja treniņi atsākies ārā, tad bērnu skaits samazināsies. Nākamajā gadā jāskatās, vai būs grupas, ko nokomplektēt. Tā ir problēma, ko var nodarīt treniņi ārā,” saka Andris Rajeckis, florbola treneris.

Treneris uzskata, ka pašreizējai sistēmai ar negatīviem testiem ir potenciāls, lai turpinātu treniņus ārkārtējās situācijas laikā iekštelpās. Tāpat ir iespējams samazināt audzēkņu skaitu vienā treniņā, tikai, lai bērniem būtu iespēja aizvadīt fiziskās nodarbības iekštelpās. “Iespējams ir, ja treneris sēž zālē vai strādā astoņas līdz desmit stundas. Tad katru bērnu var paņemt. Komandas sporta veidā, lai attīstītos, tāda iespēja nav. Individuālo tehniku varam uzlabot jebkurā sporta veidā. Lai komandā attīstītu saliedētību un visas pārējās komandas lietas - ir grūti panākt.”

Arī Latvijas sporta federāciju padomē ģenerālsekretārs Artūrs Balodis-Rozītis atzīmē, ka jau tā ir samazinājies bērnu skaits dažādos sporta veidos. Salīdzinājumā ar aizvadīto rudeni scenārijs individuāliem treniņiem iekštelpās būtu labāks. “Atgriežamies pie tā, ka runājam par vispārējās fiziskās sagatavotības treniņiem, uz tādiem likts uzsvars. Normāls treniņu process tad nevar norisināties, tikko atkopāmies, kad viss bija aizliegts, tad vasarā varēja. Tagad esam atpakaļ, situācija nevienu neapmierina.”

Diemžēl lēmumu par ārkārtējo situāciju izdevies pieņemt novēloti, īstermiņā, kas ir viena mēneša izskatā, ierobežojumus būs iespējams pārvarēt, bet nav zināms, kā sporta organizācijas pārdzīvos līdz gada beigām, stāsta Latvijas Sporta federāciju padomē. 



Foto: Freepik