Ko zemgalieši gaida no jaunās Saeimas

Savstarpējās sarunās šoruden visbiežāk tiek apspriesta dzīves dārdzība un tuvojošās Saeimas vēlēšanas. Jelgavā un Jelgavas novadā uzrunātie teic, ka lielākās galvassāpes radot energoresursu nemitīgais cenu kāpums, bet valdības apstiprinātā atbalsta pakete esot neskaidra un visiem nemaz nespēšot palīdzēt.

Šoruden cilvēki vairāk nekā citus gadus saskaras ar dažādām problēmām. Teju visi uzrunātie Jelgavas vai Jelgavas novada iedzīvotāji uzmanīgi sekojuši līdzi notiekošajam izglītībā, tomēr netrūkstot arī citu problēmu. Visamilzušākās ir energoresursu cenas, kas pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā teju vai “uzlēkušas kosmosā “, bet valdības pieņemtie lēmumi daudziem nav pat īsti saprotami, situāciju īsti neglābšot. “Milzīgas problēmas ir energoresursi. Tās ir pusmastā, grūti saprast, kā tālāk – būt vai nebūt. Ja būtu skaidrība, tad būtu mazliet vieglāk strādāt,” saka Andrejs, jelgavnieks.

Arī lauksaimniekam Artim no Jelgavas novada Nākotnes lielākas galvassāpes sagādājot energoresursi. Īpaši malkas cena bez kuras pilsētnieku galdā svaigi dārzeņi pavasarī nenonāks. “Lai būtu gurķi, tomāti, nenormālas izmaksas uz malku ir. Atbalsta nekāda. Viss iet uz Skandināvijas valstīm pa kosmosa naudām, mēs netiekam līdz. Cilvēkiem nav pirktspējas, lai mēs paceltu cenas. Mums arī ir grūti. Mēs dzīvojam laukos, mēs cīnamies paši par sevi.”

Arī daudzus citus uzrunātos satrauc straujais cenu kāpums pārtikas precēm, elektroenerģijai un gaidāmie apkures rēķini. Jolanta no Ozolniekiem ir pārliecināta, ka šī problēma ir jāatrisina deputātiem un ministriem 

Artjoms no Ānes pagasta piebilst, ka deputāti vispirms varētu samazināt algas sev un mainīt nodokļu politiku attiecībā pret PVN. “Vismaz pirmās nepieciešamības precēm, gan arī jāatbalsta uzņēmumus. Principā jau Latvijā viss slogs iet uz nodokļu maksātājiem.”

Artjoms vēlētos, lai uzņēmumu padomēs nebūtu ārvalstnieki. Lai no partijas, kas saņēmusi mazāk par desmit procentiem vēlētāju atbalstu, nevarētu tikt izvirzīts premjers.

Citus uzrunātos satrauc arī valsts nemitīgā naudas aizņemšanās. 

Vai jaunās Saeimas lēmumi sakritīs ar iedzīvotāju vēlmēm, lielā mērā atkarīgs arī no tā, vai savas vēlmes izteiksim arī vēlēšanu dienā – 1. oktobrī.


Foto: Freepik