Klementjevs lūdz pārbaudīt NRC "Vaivari" vadītājas Andas Nulles atlaišanas pamatotību

Saeimas deputāts Andrejs Klementjevs (S) lūdz pārbaudīt Nacionālā rehabilitācijas centra "Vaivari" valdes priekšsēdētājas Andas Nulles atlaišanas pamatotību, informēja Saeimas sekretāra, deputāta Klementjeva biroja vadītāja Maija Titava.

Otrdien Veselības ministrijas (VM) notikušajā NRC "Vaivari" dalībnieku ārkārtas sapulcē nolemts saistībā ar uzticības zaudēšanu Nulli atsaukt no amata.

Klementjevs norāda, ka viņam kā ilggadējam Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas loceklim ir pamatotas aizdomas, ka VM valsts sekretāre Indra Dreika ir izmantojusi brīdi, kad ministrijā mainās politiskā vadība, lai atlaistu NRC "Vaivari" vadītāju.

Pēc Klementjeva paustā, Nulle esot sevi pierādījusi kā nozares profesionāli rehabilitācijas jomā, kā arī veikusi būtisku ieguldījumu NRC "Vaivari" attīstībā un rehabilitācijas attīstībā un popularizēšanā valstī. Viņš uzsvēra, ka ilggadējā sadarbība ar Nulli Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdēs vienmēr ir izvērtusies sekmīga un uz sadarbību vērsta, lai risinātu ar rehabilitāciju saistītus jautājumus, tādēļ, viņa vērtējumā, ir "ārkārtīgi bezatbildīgi šādus jomas profesionāļus pazaudēt".

Tāpat deputāts norāda, ka pie viņa kā Saeimas deputāta un Sociālo un darba lietu komisijas locekļa bieži vēršas personas ar invaliditāti, lai risinātu problēmas, kad nevar saņemt atbilstošus tehniskās palīdzības līdzekļus un rehabilitāciju, taču tieši laikā, kad NRC "Vaivari" vadījusi Nulle, saņemtas aizvien mazāk iedzīvotāju sūdzības un ir rasti risinājumi sarežģītām situācijām.

Klementjevs bija vērsies pie Nulles arī saistībā ar Ukrainas karadarbībā cietušo personu rehabilitāciju, kuriem arī ir sniegts nozīmīgs atbalsts.

Deputāts lūdz veselības ministru Danielu Pavļutu (AP) un Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vadītāju Andri Skridi (AP) izvērtēt VM valsts sekretāres rīcību, steigā sasaucot NRC "Vaivari" dalībnieku ārkārtas sapulci, un atbrīvojot no amata nozares profesionāli Nulli. Viņš aicina pārbaudīt NRC "Vaivari" vadītājas atlaišanas pamatotību, normatīvo aktu ievērošanu un faktus, kāpēc Nulle steigā atlaista.

Kā ziņots, ņemot vērā dienesta pārbaudē konstatētos faktus NRC "Vaivari" pārvaldībā - lēmumu pieņemšanu interešu konflikta situācijā, kapitālsabiedrības resursu ieguldīšanu Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētos projektos, kuru rezultātā tika aprīkota Nulles ģimenes ārsta prakse, jaunā ambulatorā centra būvniecību, kurā bez konkursa ir iezīmētas telpas Nulles privātpraksei, kā arī radinieku nodarbināšanu atbildīgos amatos bez konkursa - ārkārtas dalībnieku sapulcē tika pieņemts lēmums, ka slimnīcas valdes priekšsēdētāja nevar turpināt darbu, pamatojoties uz uzticības zaudēšanu, jo valdes priekšsēdētājas rīcība neatbilst krietnai un rūpīgai saimniekošanai.

Ministra komunikācijas padomniece Lāsma Bindere skaidroja, ka lēmumus attiecībā uz kapitālsabiedrībām pieņem valsts sekretāre, kas ir kapitāla daļu turētāja. Valsts sekretāre ir informējusi ministru par savām darbībām, tostarp ir iepazīstinājusi ar dienesta pārbaudes ziņojumu, kas cita starpā ir nosūtīts arī KNAB izvērtēšanai.


Foto: Paula Čurkste/LETA