Kāzas ierobežojumu laikā

Vasaras aktīvo kāzu laiku un precinieku plānus līdzīgi kā aizvadītajā gadā, arī šogad ietekmē Covid-19 ierobežojumi. Trīs ReTV uzrunātajiem pāriem katram ir savs plāns, kā šogad iestūrēt laulības ostā. Ogrēnieši Velga un Māris kāzas no aizvadītā gada maija pārcēla uz šo gadu, un ceremonija paredzēta jau nākamnedēļ. Atšķirībā no aizvadītā gada, šogad gan nācies atteikt ielūgtajiem viesiem. 

Velga un Māris saka: “To gadu atpakaļ mēs paspējām neuzlūgt, tā jāsaka. Taču šogad sanāca otrādi. Mēs esam izsūtījuši ielūgumus, nāksies samierināties mums gan pašiem, gan viesiem ar to, ka diemžēl mēs vairāk neatliksim, darīsim to - četratā.”

Evita un Jānis tik tikko jūnijā plānotās kāzas pārcēluši uz augustu. Cer uz pulcēšanās ierobežojumu mazināšanu. “Mēs negribējām samazināt viesu skaitu. Mums bija tā, ka, lai ir tie mūsu 60 cilvēki. Tie Covid-19 ierobežojumi tik ātri neatkāpjas, kā mēs būtu domājuši.”

Nauris un Agnese nemaina kāzu datumu, “jā” vārdu viens otram teiks jau iepriekš izvēlētajā dienā, bet pasākumu jau kuplākā viesu lokā plāno vasaras izskaņā.

Kāzu aģentūras pārstāve Dace Miezīte prognozē, ka šogad aktīvākais kāzu laiks varētu būt augustā un septembrī. Ja aizvadītajos gados vien retais, tad šogad jo īpaši pāri izvēlas organizēt kāzas līdz desmit personām. Savukārt šodien tik aktuālie tiešsaistes pasākumi kāzu nozarē neesot izplatīti. 

“Kāzu aģentūra” direktore Dace Miezīte pauž: “Kvalitatīvi maksā diezgan dārgi. Un kāzas ir tie svētki, par ko es nosacīti tomēr priecājos, ka cilvēki nav gatavi viņus pārnest uz tiešsaisti.”

Šobrīd visas kāzu organizēšanā un plānošanā iesaistītās puses norāda, ka lielākais izaicinājums ir vienoties par vienu konkrētu pasākuma datumu. Ar datumu maiņu regulāru šobrīd saskaras arī dzimtsarakstu nodaļās.

Ogres novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Lidija Vītola: “Viņi salika datumus. Tad pasludināja ārkārtas situāciju, tad viņi nāca, ņēma ārā, tad atkal mierīgāk palika drusciņ, tad viņi atkal nāca un pārlika vēlreiz uz priekšu.”

Šobrīd laulību reģistrācija iekštelpās atļauta dzimtsarakstu nodaļā un baznīcā, klātesot tikai personām, kuras vēlas noslēgt laulību un diviem pilngadīgiem lieciniekiem. Reģistrācija ārtelpās ir atļauta ne vairāk kā desmit personām divu mājsaimniecību ietvaros.


Foto: FreePik