Kariņš vēlas pārliecināties, ka šauras ekonomiskās intereses neņem virsroku

Pašreizējais Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), strādājot pie jaunās koalīcijas izveides, vēlas pārliecināties, ka šauras ekonomiskās intereses neņemtu virsroku, sarunā ar Latvijas Radio atzina premjers.

Kariņš atgādinā, ka ir viņu uzdevums ir strādāt visas sabiedrības labā, nevis tikai šauru interešu loka labā. "Es šobrīd gribu pārliecināties, ka šauras ekonomiskas intereses neņemtu virsroku un nesāktu iet atpakaļgaitā," pauda Kariņš.

Viņš arī atzina, ka viens no iemesliem, kāpēc Latvijas ekonomika nav tik attīstīta kā kaimiņvalstīs, ir tas, ka iepriekš dominēja šauras ekonomiskās intereses, ko viņš neatbalsta.

Valsts prezidents Egils Levits pilnvarojis "Jaunās vienotības" (JV) līderi Kariņu veikt konsultācijas ar pārējām partijām par iespējamas koalīcijas izveidošanu.

Pēc 14.Saeimas vēlēšanām koalīcijas veidošanas sarunās galvenais domstarpību jautājums ir par to, cik partneriem būtu jāietilpst jaunajā valdībā un koalīcijā. Sarunu vadītāja JV vēlētos, ka koalīcijā būtu četri politiskie spēki - JV, "Apvienotais saraksts" (AS), Nacionālā apvienība (NA) un arī "Progresīvie", turpretim AS un NA "Progresīvos" koalīcijā redzēt nevēlas.

JV jaunajā Saeimas sasaukumā ieguvusi 26 mandātus, AS - 15, NA - 12, bet "Progresīvie" - desmit, tātad ar "Progresīvajiem" koalīcijai parlamentā būtu 64 balsis, bet bez - 54.


Foto: Evija Trifanova/LETA