Kariņš: priekšā grūti laiki, bet bads Latvijai nedraud

Ja karš Ukrainā beigtos šodien, tas nenozīmē, ka kā uz burvja mājienu atrisinātos visas ekonomiskās problēmas,  norāda premjerministrs Krišjānis Kariņš. Ar Krievijas agresijas izraisītajām sekām pasaulei un arī Latvijai būs jācīnās vēl gadiem, bet bads Latvijā nedraudot. 

Priekšā sarežģīts, izaicinājumiem pilns periods, tā intervijā ReTV Ziņu dienestam pauž Ministru prezidents. Viņaprāt, pašlaik neesot pamata veidot pārtikas krājumus, jo produktu trūkums Latvijas iedzīvotājiem nedraud.  “Nav paredzams, ka būtu fizisks trūkums Latvijā, bet būs cenu izaicinājums, kādu mēs jau šobrīd izjūtam. Vai tas ies daudz tālāk, tas mums nav zināms. Ar atvērtām acīm, jābūt mierīgiem, tiksim cauri. Ja padomājam par savu vēsturi... Es, stāvēdams pie šīs vēsturiskās pils... Ja padomājam, ko šie mūri visu nav redzējuši! Tiksim arī šim cauri.”

Premjers piebilst, ka globālus ekonomiskus satricinājums izraisījis ne tikai karš Ukrainā, bet arī kovida pandēmija, kas jau atkal plosās Ķīnā, tādēļ tur nedarbojas daudzi uzņēmumi un apgrūtinātas izejmateriālu piegādes no šīs valsts.


Foto: Freepik