Kariņš dosies pie prezidenta ar valdības veidošanas sarunu kopsavilkumu

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) šodien plkst.16 tiksies ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, lai informētu viņu par līdzšinējo valdības veidošanas sarunu kopsavilkumu.

"Jaunā vienotība" (JV) būs izanalizējusi un apkopojusi visu līdzšinējo koalīcijas veidošanas sarunu rezultātu, un Kariņš prezidentam pavēstītu, kā līdz šim ir gājis.

Pēc tikšanās ar prezidentu "mēs informēsim, kā virzīsimies uz priekšu," ceturtdien žurnālistiem pavēstīja premjers.

Viņš saredz, ka ir iespējams izveidot spēcīgu un stabilu valdību, un tas esot JV mērķis.

Valdībai ir jāgādā gan par valsts drošību, gan jāizved tā cauri šai ziemai, "kas būs visai Eiropai un Latvijai izaicinājumu bagāta", kā arī jāvienojas par politikas programmu, kas nodrošinātu ekonomikas attīstību nākotnē, sacīja Kariņš. Viņa skatījumā, ar potenciālajiem koalīcijas partneriem, ar kuriem JV ir runājusi, tas ir iespējams.

Pagājušajā nedēļā partijas savstarpējās sarunās neesot runājušas par "Progresīvo" uzņemšanu koalīcijā, jo pašlaik svarīgākais, pēc premjera teiktā, ir reālā valdības rīcība - kā nodrošināt gan drošību, gan ekonomikas attīstību, vienojoties par kopīgu programmu.

"Mēs šobrīd pilnībā koncentrējamies uz iespējamo kopīgo programmu, ejot dziļāk tēmās, kuras potenciāli varētu iekļaut koalīcijas līgumā," apgalvoja Kariņš.

Aizvadītajā nedēļā partiju sarunas vēl nebija tajā stadijā, lai domātu par koalīcijas sastāvu un ieņemamajiem amatiem valdībā, atzīmēja Ministru prezidents.

Kā ziņots, pirmdien notika JV saruna ar "Progresīvajiem", trešdien - ar "Apvienoto sarakstu" (AS), ceturtdien - ar Nacionālās apvienības (NA) pārstāvjiem.

Pēc 14.Saeimas vēlēšanām koalīcijas veidošanas sarunās galvenais domstarpību jautājums ir par to, cik partneriem būtu jāietilpst jaunajā valdībā un koalīcijā. Sarunu vadītāja JV uzskata, ka koalīcijā jābūt četriem politiskajiem spēkiem - JV, AS, NA un arī "Progresīvajiem", turpretim AS un NA "Progresīvos" koalīcijā redzēt nevēlas.

JV individuālajās tikšanās reizēs ar šīm partijām turpinās sarunas par darāmajiem darbiem.

JV jaunajā Saeimas sasaukumā ieguvusi 26 mandātus, AS - 15, NA - 12, bet "Progresīvie" - desmit, tātad ar "Progresīvajiem" koalīcijai parlamentā būtu 64 balsis, bet bez - 54.


Foto: Saeima