Kāpēc autobusu pasažieri paliek uz ielas?

Pēdējās nedēļas laikā būtiskas izmaiņas manāmas pasažieru pārvadātāja “Liepājas autobusu parks” (LAP) reisu sarakstos. Daudzi reisi nenotiek. Pārvadātājs kā iemeslu min autobusu vadītāju trūkumu. 

Kopumā augustā LAP jau atcēlis 270 autobusu reisus, līdz ar to cilvēkiem ir ierobežotas iespējas nokļūt plānotajās vietās. Un tā, piemēram, arī šodien LAP atcēlis 33 autobusu reisu Ķekavas virzienā. Autotransporta direkcijas pārstāvis Viktors Zaķis atklāj, ka Pierīgā pakalpojumus veic arī citu pārvadātāju firmas, kuriem gan nav manītas problēmas ar reisu izpildi. “Tā ir tāda pārvadātāju apvienība, kas veic šos pārvadājumus bez LAP – pārvadājumus veic arī “Nordeka” un “Latvijas sabiedriskais autobuss”, līdz ar to arī faktiski tā atbildība ir viņiem koleģiāla. Ja tiem pārējiem pārvadātājiem mēs šobrīd neredzam, ka būtu kaut kādas nobīdes no reisu izpildēm, tur viss notiek saskaņā ar grafikiem, bet LAP tiešām pēdējās dienās 30-40 reisi dienā ir tādi, kas netiek izpildīti.”

Saistībā ar atceltajiem autobusu reisiem Pierīgā Autotransporta direkcija no LAP ir pieprasījusi paskaidrojumus un rīcības plānu. Tāpat direkcija plāno aprēķināt soda sankcijas par šo mēnesi, kurā līdz šim LAP nav apkalpojis jau 270 reisus. “Jebkurš neizpildīts reiss atstāj cilvēkus uz ielas, nenokļūstot sev vēlamajās vietās. Tā nav normāla prakse, un Autotransporta direkcija šādu rīcību pilnīgi noteikti vērtē kā kritisku.”

Aprēķinus par soda sankcijām LAP Autotransporta direkcija veiks līdz mēneša beigām.