Kā iekārtot dārzu: praktiski padomi un lieliskas idejas jūsu ideālā dārza iekārtošanai

Dārzs ir ne tikai vieta, kur audzēt visskaistākās puķes, bet arī vieta, kur pavadīt savu brīvo laiku ar ģimeni un draugiem. Lai tas būtu funkcionāls, ir svarīgi to iekārtot pareizi. Šajā rakstā varēsiet lasīt par dažādām idejām, kā iekārtot savu dārzu tā, lai tas būtu gan stilistiski patīkams, gan tajā atrastos viss jums nepieciešamais.


Augi un puķes

Dārzā noteikti jāietver dažādi augi uz puķes, lai padarītu to pievilcīgu. Rozes, samtenes, vijolītes, nav svarīgi, jebkurš zieds, ko nolemsiet iestādīt dārzā padarīs to daudz īpašāku. Izvēlieties dažādus augus un krāsu kombinācijas, lai radītu lielisku ainavu. Izvēlieties gan vissezonas augus, gan sezonas augus, lai radītu dažādību.

 

Funkcionalitāte

Lai dārzs būtu ne tikai pievilcīgs, bet arī funkcionāls, jāpievērš uzmanība tam, kas tieši jums ir nepieciešams. Lai gan par to bieži neviens neiedomājas, vidēja izmēra atkritumu konteineri ir būtiska labi iekārtota dārza sastāvdaļa. Tie nodrošinās iespēju atbrīvoties no dārza atkritumiem ērti, kā arī uzturēt dārzu tīru un sakoptu. Tāpat arī derētu pārliecināties, ka jūsu dārzā atrodas dārza šļūtene, lai vienkārši varētu aplaistīt augus.

 

Stūrītis relaksācijai

Tā kā dārzs ir lieliska vieta atpūtai, to iekārtojot, neaizmirstiet par relaksācijas stūrīti. Lielisks papildinājums dārzā būs Šūpoļu komplekti. Vai atceraties pēdējo reizi, kad šūpojāties šūpolēs? Ir zinātniski pierādīts, ka šūpošanās palīdz relaksēties un nomierināties. Varbūt tas ir tieši tas, kas jums nepieciešams pēc garas darba dienas? Arī jūsu bērni vai mazie viesi būs sajūsmā par to!

Atpūtas zona gan jums, gan bērniem

Lai pilnvērtīgi izbaudītu savu dārzu, iekārtojiet atpūtas zonu ar ērtu galdu un krēsliem. Tā būs ideāla vieta, lai vasarā baudītu maltītes svaigā gaisā kopā ar draugiem un ģimeni. Izvēloties galdu un krēslus, ņemiet vērā to praktiskumu un izturību pret sliktiem laikapstākļiem, kā arī to, vai tie ir viegli tīrāmi un piemēroti turēšanai dārzā. Tā kā zinām, ka bērniem ne pārāk patīk vienkārši atpūsties, tad saviem mazajiem jums iesakām izveidot rotaļu stūrīti, kur viņi varēs netraucēti rotaļāties. Piemēram, smilšu kaste, mājiņa vai šūpoles.

 

Dārza apgaismojums

Lai dārzs lieliski izskatītos ne tikai pa dienu, bet arī vakarā, svarīgs ir labs apgaismojums. Izvietojiet dārzā lukturīšus un lampiņas, kas darbojas uz saules enerģiju. Lai piešķirtu romantisku noskaņu, varat kokos iekārt lampiņu virtenes. Neaizmirstiet, jūsu drošībai ļoti svarīgi ir arī uzstādīt apgaismojumu, kas labi apgaismotu dārza takas un ieeju mājā!

Iekārtojot dārzu, atcerieties, ka varat izpausties kā vien vēlaties, ļaujieties savas fantāzijas lidojumam! Nebaidieties pielāgot šos padomus un idejas savām vēlmēm un iztēlei.