Kā Buļļa gadu sagaidījuši paši buļļi?

Baltā, metāliskā Vērša jeb Buļļa gads ir sācies pēc ķīniešu kalendāra. Gulbenes novada Druvienā tiks noskaidrots, kā gadu sagaida pats tā simbols. Jāpiebilst, gaļas liellopu audzētāji Ginta un Ivo Tammes vērtē, ka ienākumi samazinājušies vismaz par trešdaļu.

Ar jauno vērša jeb buļļa gadu saimnieki saista cerības, ka varbūt mainīsies un uzlabosies situācija nozarē, jo aizvadītajā gadā ir nācies izjust pandēmijas ietekmi.

Pandēmija ir ietekmējusi gaļas liellopu cenas – ir mazāki ienākumi. “Dzīvot labi nevar, jo laiks ir jāizdzīvo,” pauž Ginta Tamme, SIA „GIN4” saimniece.

Laiks, kā atzīst saimnieki, liek meklēt arī jaunus risinājumus, negaidot, ka situācija tirgū atrisināsies pati no sevis. Un vienu plusu jau arī šis ierobežojumu tas ir devis, proti, veidojas ciešākas saiknes zemniekam ar pircēju, un tā ir tiešā tirdzniecība.

Viens aspekts ir mainīt patērētāju ieradumus - šobrīd daudzi Latvijas iedzīvotāji ir skeptiski attieksmē pret liellopu gaļas lietošanu.

Saimnieks stāsta, ka tas ir no padomju laikiem, kad uz kombinātu gājušas tikai vecas un noslauktas govis, kurām jau ir piegarša. Viņš piebilst, ja cilvēkam nepasaka, ka tas ir liellops, nemaz nezina.

Lai arī šobrīd liellopu audzētājiem nav tas veiksmīgākais saimniekošanas laiks, Ginta un Ivo vērtē, ka šī nozare Latvijā ir perspektīva, jo katrs pārbaudījums padara stiprāku.

Šobrīd gaļas liellopus Latvijā audzē daudzas saimniecības, un, kā vērtē Ginta un Ivo, šai nozarei būtu vēl lielākas attīstības perspektīvas, ja veidotos spēcīgi kooperatīvi.