JV piedāvā no EM un VARAM atsevišķā ministrijā izdalīt enerģētiku un vides aizsardzību

"Jaunā vienotība" (JV) atbalsta jaunas ministrijas izveidošanu, uz kuru tiktu pārcelta atbildība par enerģētikas un vides aizsardzības jomām no Ekonomikas ministrijas (EM) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), pēc tikšanās ar "Progresīvajiem" žurnālistiem norādīja JV līderis, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Jaunajā ministrijā no Ekonomikas ministrijas (EM) tiktu pārņemti par enerģētiku atbildīgie departamenti un no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ar vidi un klimatu saistītie departamenti, skaidroja Kariņš.

Līdz ar to vienīgais jaunais amata postenis, kas tiktu izveidots, būtu ministra amats, jo pārējais, jau esošais "aparāts" tikai tiktu pārdalīts, atzīmēja JV līderis.

Šāds solis būtu jāsper, lai risinātu to, ka gadiem ilgi "stūrgalvīgi nerisinās" jautājums par politikas pieņemšanu "zaļā kursa" ieviešanai, jo vienas ministrijas pārziņā ir vides aizsardzība un otras ministrijas pārziņā ir enerģētika un ekonomikas attīstība, norādīja premjers.

Līdz ar to VARAM un EM pašlaik strādā pretējos virzienos, tāpēc, lai to novērstu, tiek piedāvāta jaunas ministrijas izveidošana, skaidroja Kariņš.

Tāpat JV uzskata, ka Nodarbinātības valsts aģentūra no Labklājības ministrijas (LM) būtu jānodod EM, ņemot vērā, ka nodarbinātība vairāk ir ekonomiskās attīstības joma.Foto: Freepik