Jelgavā un Ventspilī jau uzliktas Ziemassvētku egles

18. novembrī Latvija svinēs savu 104. dzimšanas dienu, tomēr dažās pilsētās tas laikam aizmirsies, jo sākusies gatavošanās Ziemassvētkiem. Vēl pirms valsts svētkiem Jelgavā un Ventspilī jau uzstādītas Ziemassvētku egles.

Par Valsts svētku tuvošanos Hercoga Jēkaba laukumā Jelgavā liecina sarkanbaltsarkano karogu rinda un vides objekts “Spārni”. Patriotisko noskaņu gan izjauc rosība laukuma malā, kur top nevis kāds jauns rotājums Latvijas dzimšanas dienai, bet no 30 mazām eglēm tiek montēta 18 metrus augstā Ziemassvētku egle. Pašvaldības iestādes “Pilsētsaimniecība” pārstāve Kristīne Lazdiņa steigu skaidro ar pirmās adventes tuvumu. “Mūsu egles konstrukcija ir tehnoloģiski sarežģīta. Tā ir sākta atvest un uzstādīt 12. novembrī, mēs nestrādājam svētku dienās un brīvdienās. Tagad ir izliktas eglītes, bet pēc tam jāsāk ievietot trīs kilometru gara virtene.”

Steidzīgi bijuši arī ventspilnieki. Pilsētas Lielajā laukumā galvenā Ziemassvētku egle, kura – atšķirībā no Jelgavas egles nav – būvēta no mazām eglītēm, uzstādīta jau otrdien. Daudzi iedzīvotāji gan šādu steigu neatbalsta un interneta vietnēs izteikuši pārmetumus.  

Citās Jelgavas kaimiņpilsētās, kā arī Jūrmalā un Tukumā Ziemassvētku galvenā rota gan tikšot uzstādīta tikai novembra beigās vai decembra sākumā.